ضد عفونی کننده تقلبی دیلی‌شیلد در سرتاسر کانادا به فروش رسیده است
ایران استار: این روزها اخبار زیادی درباره فروش داروی ضد عفونی کننده تقلبی در فروشگاه‌های دالارما (Dollarama) در کانادا منتشر شده است. نام این محصول Daily Shield می‌باشد و دلارما اعلام کرده که فروش آن را متوقف کرده است. برای دانستن جزییات دقیق این ماجرا این مطلب را بخوانید.
داستان از جایی شروع شد که اداره بهداشت کانادا روز یکشنبه فراخوانی صادر کرد مبنی بر اینکه مطلع شده که یک نسخه تقلبی ضد عفونی کننده دست به نام Daily Shield در یک فروشگاه دولاراما در خلیج "تندربی" پیدا شده و ممکن است در فروشگاه‌های سراسر کانادا فروخته شده باشد. ضد عفونی کننده دست Daily Shield مجاز به فروش در کانادا است اما مقامات بهداشتی کانادا می‌گویند نسخه تقلبی اینگونه نیست.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
 
رسوایی فروش مواد ضد عفونی تقلبی در کانادا
مقامات بهداشتی کانادا می‌گویند نسخه تقلبی ضد عفونی کننده دست Daily Shield با فرمولاسیون ناشناخته‌ای ساخته شده که ممکن است در از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌ها موثر نباشد. این محصول تقلبی حاوی متانول است که برای استفاده در ضدعفونی کننده‌های دست در کانادا مجاز نیست و می‌تواند خطرات جدی برای سلامتی از جمله واکنش‌های جانبی یا مرگ در صورت بلعیدن را به همراه داشته باشد.
Shabani-realestate-toronto-canadaHan Dong Toronto Canada MP
فرخوان اداره بهداشت کانادا متذکر شده بود، محصولات تقلبی ممکن است حاوی موادی باشند که روی برچسب ذکر نشده و مواد افزودنی خطرناک یا سایر آلاینده‌ها هم داشته باشد و علاوه براین ممکن است حاوی مواد موثری نباشند که کانادایی‌ها انتظار داشته باشند.

چگونه ماده قلابی را از اصلی تشخیص دهیم؟
اگر به تازگی مقداری ضدعفونی کننده Daily Shield خریداری کرده‌اید، چگونه می‌توانید نسخه واقعی را از بدلی تشخیص دهید؟

Car Home Low rate insurance بیمه
اداره بهداشت کانادا می‌گوید هر دو نسخه از این محصول دارای NPN یا همان شماره محصول طبیعی ۸۰۰۹۸۹۷۹ هستند اما تعداد زیادی تفاوت وجود دارد.
محصول واقعی دارای رنگ آبی روشن و قرمز بر روی برچسب خود است و در بطری‌های ۲۳۶ میلی لیتری یا ۱ لیتری عرضه می‌شود در حالی که نسخه تقلبی از رنگ آبی تیره و قرمز تیره بر روی برچسب خود استفاده می‌کند و در قالب ۲۵۰ میلی لیتر عرضه می‌شود.
همچنین محصولات تقلبی نیز با Lot 6942 برچسب‌گذاری شده با تاریخ انقضا می ۲۰۲۳ میلادی.
از طرف دیگر شرکت دالاراما مدعی شده در حال حذف ضدعفونی کننده تقلبی و فراخوانی شده از قفسه‌های خود است.
دالاراما مستقر در مونترال اعلام کرده است که محصول ۲۵۰ میلی تقریباً در نیمی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای این شرکت موجود بود و در هر مکان حدود ۱۷ بطری فروخته شده که البته به محض شروع تحقیقات بهداشت کانادا از دور خارج شده‌‌اند.
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, October 22, 2020 - 21:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به