فردا قسمتی از انتاریو بسته می‌شود، کبک به مردم پیشنهاد داد
طبق نمودارهای مدل‌ساز آژانس بهداشت عمومی کانادا که قرار است مفصلا فردا منتشر شود، اگر کانادایی‌ها تماس‌های فعلی شخصی خود را حفظ کنند تعداد ابتلاهای روزانه کشور می‌تواند به ۲۰,۰۰۰ مورد در روز برسد.
نخست وزیر جاستین ترودو و رهبران مخالفان، اوایل عصر امروز با رئیس بهداشت عمومی دکتر ترزا تام و معاون وی دکتر "هوارد نجو" دیدار کردند تا در مورد مدل‌سازی جدید بحث کنند. پس از این جلسه، "ارین اوتول" رهبر محافظه‌کاران بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن از واکنش دولت لیبرال به کرونا انتقاد کرد.
 
رئیس بهداشت کانادا: رعایت نکنید روزی ۶۰,۰۰۰ کرونایی خواهیم داشت؛ اعلان اعلان نیمه بسته شدن بریتیش کلمبیا
امروز پنجشنبه دکتر "ترزا تام" ریاست بهداشت کانادا گفت در صورتیکه تماس‌های کانادایی‌ها افزایش یابد باید شاهد روزانه ۶۰,۰۰۰ مورد کوید-۱۹ در پایان امسال باشیم و در صورت ماندن روند فعلی این تعداد به ۲۰,۰۰۰ مورد کاهش خواهد یافت.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
اما برای رسیدن تعداد مبتلایان به کمتر از ۱۰,۰۰۰ مورد روزانه تا پایان سال، کانادایی‌ها باید کلیه تعاملات خود را محدود به فعالیت‌های اساسی کنند و با حفظ فاصله فیزیکی به سایر دستورالعمل‌های بهداشت عمومی نیز پایبند بمانند.
 
محدودیت‌های سختگیرانه در ونکوور و بریتیش‌کلمبیا
امروز دکتر "بانی هنری"، افسر بهداشت بریتیش‌کلمبیا گفت که اجتماعات این استان باید محدود شود و محدودیت‌های جدید تا ۷ دسامبر در سراسر استان برقرار خواهد ماند.
طبق این محدودیت‌ها ماسک زدن در کلیه مکان‌های عمومی و مکان‌های خرده‌فروشی اجباری می‌شود و همه مراسم عبادی و اجتماعات و رویدادهای اجتماعی و ورزشی از قبیل آموزش‌های دوره‌ای و یوگا نیز به حالت تعلیق در خواهد آمد. البته تعمید ، عروسی و مراسم تشییع جنازه تعطیل نمی‌شوند اما به ۱۰ نفر محدود می‌گردند. محدودیت‌هایی که در مناطق دره‌های فریزر و ونکوور در ۷ نوامبر اعمال شده نیز همچنان ادامه می‌یابند، اگرچه وی گفت که این اقدامات تعداد ابتلا را کاهش نمی‌دهد.
 
فردا مناطق درگیر انتاریو بسته می‌شود
امروز نیز انتاریو با انجام ۴۱,۸۳۸ آزمایش کرونا، ۱,۲۱۰ مورد جدید را همراه با ۲۸ مورد مرگ و میر جدید گزارش کرد. "كریستین الیوت" وزیر بهداشت امروز گفت ۳۶۱ مورد ابتلاهای جدید امروز در منطقه پیل، ۳۴۶ مورد در تورنتو و ۱۴۳ مورد در منطقه یورک بوده است.
داگ فورد، نخست وزیر استان می‌گوید محدودیت‌هایی را که فردا اعلان خواهد کرد "باید در مناطق پُرشیوع موجب محدودیت‌های زیادی باشد". وی گفت در حالیکه در این مناطق کرونا بیداد می‌کند "ما نمی‌توانیم اجازه باز کردن به مشاغل بدهیم، یا بگذاریم مردم میزبان اجتماعات بزرگ یا مهمانی‌ها باشند زیرا این ویروس مانند یک آتش‌سوزی به سرعت گسترش می‌یابد. ما باید جلوی رخ دادن بدترین حالت را بگیریم و من به شما اطمینان می‌دهم همه کار می‌کنم تا جلوی خسارات بیشتر به عزیزانمان را بگیرم و با یکدیگر جلوی شیوع ویروس را بگیریم. فردا ما بهترین اقدامات را براساس توصیه‌های پزشکی معرفی خواهیم کرد، آنها باید محدودیت‌های دشواری برای مناطق آسیب‌دیده باشند. ما اقدامات دشوار اما ضروری را باید انجام دهیم. امروز من از مردم انتاریو می‌خواهم که با نزدیک شدن به تعطیلات مقررات بهداشتی را رعایت کنند. ما هنوز هم می‌توانیم از شیوع کرونا اجتناب کنیم".
 
رکوردشکنی آلبرتا، حداکثر بیماری سرانه در مانیتوبا
امروز آلبرتا با اعلان ۱,۱۵۰ مورد جدید کرونا، رکوردشکنی کرد. مقامات این استان می‌گویند هشت نفر دیگر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده، و ۲۸۴ نفر دیگر نیز در بیمارستان بستری هستند
منیتوبا نیز با گزارش ۴۷۵ مورد کوید-۱۹ جدید و هشت مرگ، همچنان بیشترین سرانه بیماری در کانادا را به خود اختصاص داده است.
 
کبک و محدودیت‌های تعطیلاتی
"فرانسوا لوگو"، نخست وزیر کبک می‌گوید که او برای فصل تعطیلات به مردم استان یک پیشنهاد "قرارداد اخلاقی" می‌دهد. او امروز به خبرنگاران گفت كه اگر اهالی کبک یک هفته قبل از كریسمس و یک هفته بعد از آن خود را قرنطینه کنند، خواهند توانست تجمع حداكثر ۱۰ نفری بین ۲۴ تا ۲۷ دسامبر داشته باشند. او گفت که مدارس ابتدایی را چند روز زودتر، یعنی در ۱۷ دسامبر تعطیل می‌کند و پس از سال جدید نیز در تاریخ تعیین شده همیشگی بازگشایی می‌شوند. در همین حال، مدارس متوسطه از ۱۷ دسامبر تعطیل شده و تا ۱۱ ژانویه بازگشایی نخواهند شد.
لوگو همچنین اعلام کرده که اقدامات بستن جزئی اکثر این استان برای بار دوم، حداقل تا ۱۱ ژانویه تمدید خواهد شد. بدین ترتیب تمام بارها، سالن‌های ورزشی، مکان‌های غذاخوری، رستوران و مکان‌های تفریحی در مناطق قرمز (از جمله مونترال و شهر کبک) نیز تا آن زمان بسته خواهند ماند.
Date: Thursday, November 19, 2020 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه بیا حکم

Share this with: ارسال این مطلب به