بیش از نیمی از این افراد در برنامه "درخواست پاسخگویی اضطراری کانادا" ثبت نام کرده‌اند
دولت فدرال می‌گوید نزدیک به 6 میلیون کانادایی در طی یک ماه گذشته اکنون برای جایگزینی درآمدهای از دست‌رفته‌شان به دلیل شیوع ویروس کرونا درخواست کمک‌های اضطراری را داده و به نوعی از انواع آن بهره‌مند می‌شوند. آمار و ارقام صبح دوشنبه نشان می‌دهد که از 15 مارچ دولت در کل 5.97 میلیون مطالبه برای کمک مالی دریافت کرده که به 5.38 میلیون آنها رسیدگی شده؛ این شامل افرادی که در برنامه بیمه بیکاری و نیز مزایای واکنش اضطراری کانادا ثبت‌نام کرده‌اند می‌شود. بدین ترتیب تقریبا 20 درصد کل کانادایی‌ها بعلت بحران کرونا از دولت کمک دریافت می‌کنند.
آمار و ارقام دفتر "کارلا کووالروفی" وزیر اشتغال نشان می‌دهد که بیش از نیمی از این افراد (3.5 میلیون) از آغاز برنامه "درخواست پاسخگویی اضطراری کانادا" (CERB) ثبت نام کرده‌اند. این افراد برای مدت چهار ماه خواهند توانست ماهیانه مبلغ 2000 دلار از دولت دریافت کنند. در طول هفته اول کمتر از 3.5 میلیون درخواست، و نزدیک به 172،000 درخواست در طی دو روز گذشته ثبت شده است.
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
insurance بیمه
کمک‌های بیشتر دیگری در هفته‌های آینده در قالب یک برنامه جدید وام به مشاغل کوچک واجد شرایط در راه است. بعلاوه دولت فدرال کمک یارانه دستمزدی 75 درصدی به کارمندان را نیز به اجرا می‌گذارد، این برنامه روز شنبه در مجلس اتاوا تصویب شد تا در اوایل ماه مه اجرایی شود.
هفته گذشته افسر بودجه مجلس تخمین زد كه بازگرداندن قسمت فدرال "مالیات‌های فروش" (GST)  به مشاغل كوچک حدود 13 بیلیون دلار خرج خواهد داشت. بازگرداندن این نوع مالیات، به همراه بازگرداند مالیات‌ها به افراد و خانواده‌ها از دیگر برنامه‌هایی‌ست که تحت بررسی یا اجراست.
 
موضع محافظه‌کاران
"پیر پولیور" منتقد محافظه‌کار در امور مالی، از دولت لیبرال ترودو خواست تا وام‌های اعتباری بیشتری از طریق بانک‌ها و موسسات اعتباری اجرا در اختیار مشاغل کوچک قرار گیرد تا آنها بتوانند از این وام‌ها برای پرداخت دستمزدها استفاده کنند. آنها معتقدند این نوع کمک به شرکت‌ها اجازه خواهد داد تا بجای اینکه چندین هفته منتظر دریافت برنامه یارانه دستمزد بمانند، بتوانند به سرعت به کارمندانشان پول بدهند.
محافظه‌کاران روز دوشنبه بیانیه‌ای صادر کردند و از دولت خواستند تا برای بخش‌هایی مانند رستوران‌ها، هتل‌ها و بیزینس‌های گردشگری که به سختی از شیوع کرونا صدمه دیده‌اند "برنامه عملی" را تدوین کند. آنها افزوده‌اند که باید ابزار لازمه برای باز نگاه داشتن درب‌های این بیزینس‌ها در اختیارشان قرار گیرد.
Date: Sunday, April 12, 2020 - 20:00

به فیس‌بوک اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به اینستاگرام اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به توئیتر اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به تلگرام اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به