ایران استار: مقام‌های استانی اونتاریو جمعه روز جمعه اعلام کردند که این استان در سیستم کدگذاری شده خود برای شناسایی مناطق پر خطر ابتلا به کرونا تغییراتی ایجاد می کند و چندین منطقه را با اعمال محدودیت های شدیدتر وارد منطقه کنترل "قرمز" می‌کند. امروز جمعه فورد ۴ منطقه دیگر را نیز به تورنتو افزود تا تقریبا مناطق پُرجمعیت این استان از جمله مناطق ایرانی‌نشین در تورنتو و یورک، به مرحله دوم یا بعبارت دیگر به مرحله قرمز برگردانده شوند.
این تغییر پس از آن رخ داد که دولت نخست وزیر داگ فورد به تازگی مورد انتقاد قرار گرفته که سیستم کنترلی آن بسیار نرم است در حالی که موارد ابتلا به کرونا در انتاریو همچنان افزایش می‌یابد. امروز شهردار تورنتو، جان توری نیز مجددا پس از دیروز از مردم التماس کرد که از خانه‌های خود بجز برای کار و خرید هفتگی مایحتاج خانه خارج نشوند. در عین اینکه قرار بود تورنتو بازگشایی شود، بنا به درخواست توری بازگشایی تورنتو به تعویق افتاده بود و اکنون بطور مشخص وارد مرحله قرمز یا مرحله دوم خواهد شد.
 
طوفان کرونا در انتاریو، فورد علاوه بر تورنتو ۴ منطقه دیگر را نیز به مرحله دوم یا قرمز برگرداند
در همین باره کریستین الیوت وزیر بهداشت استان با اعلان آمار ۱,۳۹۶ ابتلای جدید در روز جمعه که ۴۴۰ مورد از این موارد در تورنتو، ۴۴۰ مورد در پیل و ۱۵۵ مورد در منطقه یورک کشف شده گفت بیش از ۴۰,۵۰۰ آزمایش نیز به پایان رسیده است. او اعلام کرد که به همین علت شهرها و مناطق زیر به منطقه قرمز استان تبدیل می‌شوند که در آن شهروندان فقط باید خانه خود را برای اهداف اساسی ترک کند:

 • تورنتو
 • یورک
 • پیل
 • همیلتون
 • هالتون

این وزیر همچنین اعلام کرده که مناطق زیر به منطقه نارنجی (یا مناطق در حال محدود شدن) منتقل می‌شوند:

 • برانت
 • دورهمی
 • انتاریو شرقی
 • نیاگارا
 • اتاوا
 • واترلو
 • ولینگتون-دافرین-گلف

مناطق زیر نیز در حال انتقال به منطقه زرد (یا " مناطق تحت محافظت") هستند:

 • هالدیمند-نورفولک
 • هورون پرت
 • میدلکس-لندن
 • سودبری
 • سیمکو-مسکوکا
 • جنوب غربی
 • ویندزور-اسکس

کلیه این تغییرات از روز دوشنبه، ۱۶ نوامبر و ساعت ۱۲:۰۱ آغاز می‎شود به استثنای تورنتو که از شنبه ۱۴ نوامبر ساعت ۱۲:۰۱ به منطقه قرمز تبدیل می‌شود. داگ فورد نیز روز جمعه گفت: "من می‌دانم که این کار دشوار خواهد بود. شما قبلاً خیلی فداکاری کرده‌اید" و سپس به طور صریح اعلام کرد هر تصمیمی برای کنترل بیشتر اوضاع امکان‌پذیر است.

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
 
محدودیت‌های مناطق قرمز چیست؟
منطقه قرمز که سخت‌ترین منطقه قبل از تعطیلی کامل است اکنون دارای نرخ مثبت ۲.۵ درصد و میزان بروز هفتگی بالای ۴۰ در هر ۱۰۰,۰۰۰ نفر درابتلا به کرونا است. در منطقه قرمز اجتماعات به ۱۰ نفر در داخل و ۲۵ نفر در فضای باز محدود می‌شود. خدمات مذهبی، عروسی و تشییع جنازه در داخل ۳۰ و در خارج از خانه ۱۰۰ نفر ظرفیت دارند. حداکثر تعداد مراجعه کنندگان برای نشستن در یک بار یا رستوران در داخل منزل ۱۰ نفر است.
صرف غذا در فضای باز، غذا گرفتن از رستوران‌ها برای بیرون، و تحویل آن نیز مجاز است.
مدل سازی جدیدی که روز پنجشنبه منتشر شد نشان داد در صورت عدم رعایت محدودیت‌ها می‌تواند میزان ابتلادر استان بیش از ۶,۰۰۰ مورد ابتلا به کرونا در اواسط دسامبر برسد.
 
طوفان کرونا در انتاریو؛ ۱,۳۹۶ مورد ابتلا و ۱۹ مورد مرگ در روز جمعه
علاوه بر ۱۳۹۶ مورد جدید ابتلا به کرونا، انتاریو همچنین ۱۹ مورد مرگ در روز جمعه و نیز ۱,۰۱۸ مورد بهبودی را گزارش کرد. این استان همچنین جمعه ۱۱۶ مورد مربوط ابتلا به کرونا را در مدارس را گزارش کرده است. در ۹۳ مرکز مراقبت طولانی مدت شیوع بیماری به طور مداوم وجود دارد که ۷۰۲ مورد آن در میان ساکنان و ۴۷۸ مورد در بین کارکنان وجود دارد. تنها در هفت روز گذشته ۷۱ مورد مرگ در خانه‌های سالمندان رخ داده است. گزارش روزانه استان حاکی از آن است که ۴۵۲ نفر اکنون در بیمارستان بستری شده اند که از دیروز ۲۱ نفر افزایش یافته است. این گزارش می‎گوید که از کسانی که در آی سی یو هستند، هز ۶۷ نفر تنها از یک دستگاه تهویه برخوردارند.
الیوت روز جمعه گفت که موارد ۴۵ درصد در هفته به هفته افزایش یافته و "روشن است كه ما باید برای جلوگیری از گسترش بیشتر کرونا اقدام كنیم". فورد همچنین روز جمعه گفت که تعداد کشته شدگان او را تحت تاثیر قرار داده و ادامه داد: " می‌توانم به شما اطمینان دهم که این تعداد برای من سنگین است".
 
درخواست حزب نیودموکرات برای تعطیلی دو هفته‌ای انتاریو
روز پنجشنبه حزب نیودموکرات انتاریو خواستار تعطیلی دو هفته برای کنترل کرونا شد. به این نوع تعطیلی موقتی دو هفته‌ای اتصال کوتاه نیز می‌گویند که برخی از پزشکان آنرا برای پایین انداختن نرخ رشد کرونا توصیه می‌کنند. "آندره هوروات"، رهبر نیودموکرات گفته است فورد "با سلامتی مردم قمار می کند". وی به خبرنگاران گفت: "او هنوز حاضر نیست آنچه را كه باید برای از بین بردن این ویروس انجام شود انجام دهد". فورد این ادعاها را رد کرد و گفت که او باید در کنترل کرونا و نیازهای اقتصادی استان تعادل برقرار کند و در اینباره به سخنان مسئولان بهداشت گوش می‌کند نه مسائل سیاسی.
در عین حال خبرها از فشار بر روی آی سی یو بیمارستان ها حکایت دارد. در عین حال تعداد فزاینده موارد کرونا به معنای برخی نتایج تلخ است. سالمندان آسیب پذیرتر دوباره در خانه‌های ویژه سالمندان جان خود را از دست می دهند و واحدهای مراقبت های ویژه بیماران بیشتری را به خود خواهند دید و همچنین ممکن است به زودی بیمارستان‌ها مجبور به محدود کردن سایر جراحی‌ها و اقدامات خود شوند.
 
Date: Friday, November 13, 2020 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه بیا حکم

Share this with: ارسال این مطلب به