مدیکاگو این واکسن را با همکاری شرکت دارویی انگلیس "گلکسواسمیتکلاین" تولید می‌کند
سخنگوی بیمارستان "سانی‌بروک" در تورنتو که مهمترین بیمارستان درمان سرطان در کانادا نیز هست امروز جمعه اعلان کرد با ظهور پنج مورد کرونا در یک واحد جراحی این بیمارستان، این بیمارستان بعنوان بیمارستان کرونایی اعلان می‌شود. این بیمارستان چهارمین بیمارستان تورنتویی‌ست که طی یک هفته چنین وضعیتی را اعلان می‌کند.
"کریگ دو هامل" سخنگوی این بیمارستان گفت که سه مورد کرونا از طریق "آزمایشات منظم" کشف شده که به همین واسطه منجر به آزمایش گسترده‌تر و کشف دو مورد دیگر گشته است. او افزود: "هر پنج نفر بدون علائم بیماری هستند و یکی از آنها از بیمارستان مرخص شده است".
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
 
مهمترین بیمارستان سرطان کانادا کرونایی شد، ترودو واکسن کانادایی می‌خرد، تست سریع توزیع شد
اکنون "سانی‌بروک" به حداقل شش بیمارستان دیگر تورنتو که با شیوع کرونا درگیر هستند می‌پیوندد که باید پروتکل‌های خاص مربوط به مراقبت‌های بهداشتی را در طی یک دوره ۱۴ روزه انجام دهند. "کریستین الیوت" وزیر بهداشت استان انتاریو روز پنجشنبه گفت که هر زمان که در یک مرکز بهداشتی کرونا شیوع پیدا کند، موضوعی "نگران کننده" است و استان آماده می‌باشد تا در صورت لزوم کلیه پشتیبانی‌های لازمه را ارائه نماید.
Shabani-realestate-toronto-canadaHan Dong Toronto Canada MP
"مرکز اعتیاد و بهداشت روان" نیز که پیشتر چنین وضعیتی را اعلان کرده بود امروز دو مورد جدید ابتلا به کرونا را نیز گزارش کرد که شامل یک بیمار و یک کارمندش می‌شد و بدین شکل تعداد کل موارد ابتلا در داخل بیمارستان را به ۸ مورد افزایش داد. این بیمارستان گفت این شیوع جدید دو واحد را تحت تأثیر قرار داده که اکنون هر دو به روی پذیرش و نقل و انتقالات بسته هستند. همچنین گفته شد که یکی دیگر از کارمندان این بیمارستان با آزمایش کرونای مثبت روبرو شده اما انتقال بیماری به او از داخل بیمارستان صورت نگرفته و نتیجتا در لیست نیامده است.
 
Car Home Low rate insurance بیمه
ترودو واکسن کانادایی خرید
امروز جمعه ترودو از برنامه خرید ۷۶ میلیون دوز واکسن کوید-۱۹ ساخت کانادا رونمایی کرد. وی قرارداد جدید دیگری را برای خرید واکسنی که امید می‌رود به جلوگیری از شیوع کرونا کمک کند و اکنون در دست تولید است را اعلام کرد و گفت که این قرارداد بین دولت و شرکت بیوتکنولوژی کبکی "مدیکاگو" امضا شده است.
مدیکاگو این واکسن را با همکاری شرکت دارویی انگلیس "گلکسواسمیتکلاین" تولید می‌کند. این دو شرکت گفته‌اند که نتایج پیش بالینی آنها نشان می‌دهد واکسن "سطح بالایی از آنتی‌بادی‌های خنثی کننده پس از مصرف یک دوز واکسن را نشان داده است". اگر این واکسن در شرایط بالینی نیز عملکرد خوبی داشته باشد، شرکت‌ها در تلاشند تا آن را در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در دسترس عموم قرار دهند. مدیکاگو گفته است که ظرفیت تولید این محصول تا ۱۰۰ میلیون دوز را در سال ۲۰۲۱ دارد. دولت فدرال کانادا ۱۷۳ میلیون دلار برای کمک به مدیکاگو در ساخت واکسن، و نیز ساخت کارخانه بزرگی در کبک برای تولید آن هزینه می‌پردازد.
ترودو همچنین از سرمایه گذاری ۱۸.۲ میلیون دلاری در شرکت "پرسیشن نانوسیستمز" در ونکوور خبر داد که فناوری تولید واکسن و داروهای درمانی را ارائه می‌دهد. کانادا قبلاً شش قرارداد دیگر برای ده‌ها میلیون دوز واکسن با غول‌های دارویی بزرگ دیگری مانند "آسترازنکا"، "مدرنا" و "فایزر" امضا کرده است. دولت می‌گوید ۳۵۸ میلیون دوز واکسن کوید-۱۹ را پیش‌خرید کرده است، و بدین شکل اگر هر کدام از آنها در کارآزمایی‌های بالینی بی‌اثر باشند، به راحتی از دور خارج می‌شوند.
وقتی از ترودو برای تعیین جدول زمانی دقیق‌تری در مورد واکسن پرسش شد وی گفت که هنوز کارهای زیادی برای اطمینان از ایمن بودن واکسن‌ها مانده و اظهار امیدواری کرد که بتوان واکسن‌ها را در اوایل سال ۲۰۲۱ به کار گرفت. وی افزود که برای شروع، کارمندان مراقبت‌های بهداشتی و افراد آسیب‌پذیر مانند سالمندان به سری اولیه واکسن‌ها دسترسی خواهند داشت و توضیح داد که هیچ واکسنی تا زمانی كه بهداشت کانادا آنرا كاملاً تایید نکرده باشد به مردم داده نخواهد شد. او سپس گفت: "ما امیدوار بودیم که واکسن‌ها را اصلا دیروز می‌گرفتیم، اما آنها هنوز آماده نیستند. هنوز ماه‌های بیشتری کار دارند و ما در حال کار بر روی واکسن‌های ایمن، با مسئولیت پذیری و با سرعت هستیم".
آمریکا با تصویب قانون وضعیت اضطراری در چند ماه پیش خواهد توانست هر واکسنی که به نحوی در این کشور تولید شود را اول به خود اختصاص دهد. به همین دلیل کانادا به فکر راه حل واکسن کانادایی افتاده است. دولت با اعلان هزینه‌های برنامه‌ریزی شده در باقی سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ هم بودجه واکسن جدید را تامین کرده و هم ۵.۴ میلیارد دلار اضافی به آژانس بهداشت عمومی برای تأمین اعتبار تحقیقات پزشکی بیشتر، کمک به تولید و خرید بیشتر واکسن‌ها و درمان‌های مرتبط با کوید-۱۹ اختصاص داد.
 
توزیع تست سریع کرونا در کانادا
ترودو همچنین گفت کامیون‌های پُر از کیت‌های آزمایش سریع "پنبایو" ساخت آزمایشگاه‌های "ابوت" امروز در حال توزیع بین ده‌ها هزار مرکز آزمایش در استان‌ها و قلمروهای کانادا هستند و محصول دیگری از همین کمپانی به نام "آیدی" نیز دیروز وارد انتاریو شده است. ترودو گفت اکنون تعیین نحوه استفاده از این تست‌های سریع کرونا به عهده استان‌ها است و اکثر قریب به اتفاق آزمایشات تا به امروز در کلینیک‌های بهداشت عمومی انجام شده و انجام خواهد شد.اما احزاب مخالف می‌گویند این روند پخشی که ترودو آنرا شرح داده ممکن است ماه‌ها طول بکشد.
کیت " پنبایو" می‌تواند در کمتر از ۳۰ دقیقه نتیجه تست کرونا را اعلان کند اگرچه به گفته شرکت سازنده "نتیجه منفی به معنای مبتلا نشدن به کرونا نیست" و هشدار می‌دهد که چنین آزمایشی "نمی‌تواند به عنوان تنها پایه درمان یا سایر تصمیمات مدیریتی مورد استفاده قرار گیرد".
در حالی که تست‌های امروزی کرونا بسیار سریع‌تر جواب را اعلان می‌کنند اما دقت این تست‌ها با آزمایش‌های اصلی کرونا موسوم به "استاندارد طلا" که در آن فرایند آزمایش واکنش زنجیره‌ای پلیمراز (پکر) تست می‌شود، کمتر است. اگر تست پکر به درستی انجام شود، آزمایش بسیار دقیق است و موارد مثبت را تقریباً ۱۰۰ درصد تشخیص می‌دهد. تست‌های سریع آنتی‌ژن نیز بسیار دقیق تلقی می‌شوند اما به اندازه آزمایش‌های پکر مولکولی که از طریق آزمایشگاه انجام می‌شوند حساس نیستند.
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, October 23, 2020 - 20:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به