طبق برنامه و بودجه اضافه دیگری، قرار بوده که معلمان و کارمندان از سه روز کاری پیش از آغاز مدارس، شروع کلاس‌ها را تمرین کنند
ایران استار: اخبار مربوط به ابتلا به کرونا در بعضی مدارس کبک نگرانی‌هایی را از بازگشایی قریب الوقوع مدارس در اونتاریو ایجاد کرده است. دولت از طرح خود برای بازگشایی دفاع می‌کند. منتقدان این برنامه اما نگرانی‌هایی دارند از جمله احتمال رعایت نشدن فاصله فیزیکی کافی در مدارس.
به زودی و با فرا رسیدن فصل پاییز قرار است مدارس در اونتاریو هم بازگشایی شود اما این نگرانی جد وجود دارد که این بازگشایی به شیوع کوید ۱۹ دامن بزند و اتفاقا شواهدی هم برای این نگرانی پیدا شده است از جمله ابتلا برخی مدارس در استان کبک.
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
Han Dong Toronto Canada MP
از طرفی به نظر می‌رسد دولت استانی قصد ندارد از تصمیم خود برای بازگشایی مدارس چشم‌پوشی کند و به تازگی وزیر آموزش و پرورش انتاریو هم تلاش کرده به والدین اطمینان دهد که برنامه بازگشایی مدارس در استان تحت مدیریت وی، متفاوت از برنامه کبک است.

نگرانی‌ها درباره شیوع کرونا در انتاریو پس از بازگشایی مدارس
"استفان لچه" روز شنبه به گزارشی از دولت کبک واکنش نشان داد که مبنی بر آن ده‌ها مدرسه  از جمله مراکز پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه و بزرگسالان یک یا چند مورد ابتلا به کرونا را بین ۲۶ اوت تا ۳ سپتامبر گزارش کرده‌اند.
لچه اما تلاش کرده بر تمایزهای برنامه بازگشایی مدارس در انتاریو متمرکز شود و گفته است انتاریو ماسک گذاری در كلاس‌های درس را الزامی كرده در حالی كه کبک این كار را انجام نداده است. لچه همچنین خاطر نشان کرده که برای محکم کاری بیشتر بیش از ۶۰۰ پرستار بهداشت عمومی در پاییز امسال در مدارس انتاریو مستقر می‌شوند. لچه همچنین از والدین خواسته است كه قبل از فرستادن کودکان به مدرسه آنها را از نظر علائم ویروس کرونا كنترل كنند.

روی عکس کلیک کنید تا شماره بگیرد
insurance بیمه Nobel Auto
به هر حال تنها چند روز مانده به شروع کلاس‌ها در برخی از مدارس انتاریو باقی مانده است و دولت فورد با فشار فزاینده‌ای نسبت به برنامه بازگشایی مدارس روبرو شده است.
هیئت مدیره مدارس ، اتحادیه‌های صنفی معلمان و برخی والدین از دولت خواسته‌اند كه تا اطمینان حاصل شود كه فاصله فیزیكی در كلاس‌ها به ویژه کلاس‌های کوچک وجود دارد و بودجه‌ای را برای رفع این دغدغه تأمین می‌كند. در مقابل نخست وزیر داگ فورد بارها و بارها از طرح بازگشایی مدارس در اونتاریو دفاع کرده و گفته است که این برنامه با کمک متخصصان پزشکی تهیه شده است.
در همین راستا هفته گذشته، دولت راهنمایی جدیدی در مورد نحوه مقابله با شیوع احتمالی کرونا در مدارس منتشر کرد. این راهنما بر پیشگیری و غربالگری کودکان در منزل تأكید دارد و از معلمان و مدیران خواسته هر كودكی را كه در مدرسه دچار علائم کرونا است از دیگران جدا كنند. همچنین به مقامات بهداشت عمومی در اونتاریو اختیار داده شده است تا در صورت ضرورت کل دانش آموزان را از مدرسه به خانه بفرستند و مدارس را تعطیل کنند.

اگر مشکلی پیش بیاید چه می‌شود؟
وزیر آموزش و پرورش انتاریو امروز اعلام کرده اگر چالشی پس از بازگشایی برنامه مدارس پیش بیاید به طور قاطع با آن برخورد و مدیریت خواهد شد اما لچه در این مصاحبه اشاره نکرده این برخورد چه شکلی می‌تواند داشته باشد. او یک ماه و نیم پیش به همراه دولت طرح‌های متفاوتی از جمله تعطیلی کلاس تا مشخص شدن نتیجه آزمایش یک دانش‌آموز مشکوک به کرونا، و نیز قرنطینه کلاس و خانواده‌های دانش‌آموز مبتلا شده به کرونا را در شرایط مختلف مطرح کرده بود که آنها هم از سوی اتحادیه معلمان به چالش کشیده شده بود. طرح اختیاری بودن حضور فیزیکی دانش‌آموزان نیز توسط اتحادیه معلمان با سوالات متعددی روبرو شده بود، بطوریکه معلمان می‌گفتند نمی‌توانند در یک لحظه هم به دانش‌آموزان آنلاین و هم به دانش‌آموزان داخل کلاس درس دهند. چندین طرح دیگر دولت نیز در این مدت از سوی اتحادیه‌های معلمان رد شده است.
در مقابل اما منتقدان بازگشایی مدارس هم استدلال‌های خودشان را دارند. "ماریت استایلس" که می گوید رویکرد دولت برای بازگشایی مدارس تا حدی باعث سردرگمی والدین شده است و از طرفی اخبار منتشر شده از کبک فقط به استرس والدین در این آخر هفته افزوده است. وی می‌گوید آنچه من بارها و بارها می‌شنوم این است که مردم بسیار مضطرب هستند و دولت اونتاریو هنوز نتوانسته است نگرانی‌های اساسی مربوط به ایمنی در مورد برنامه خود، از جمله نیاز به فاصله فیزیکی در کلاس را برطرف کند.
بیشتر مدارس انتاریو از ۸ سپتامبر باز می‌شوند و دولت انتاریو علاوه بر افزایش دستمزد معلمان که در ماه مارچ به توافق رسیدند، ۳۰۹ میلیون دلار بودجه اضافه دیگر بعلت کرونا و ۵۰ میلیون دلار بودجه کمکی دیگر برای برنامه‌های روحی و تکنولوژی دانش‌آموزان به اتحادیه معلمان اختصاص داده است. طبق برنامه و بودجه اضافه دیگری، قرار بوده که معلمان و کارمندان از سه روز کاری پیش از آغاز مدارس، شروع کلاس‌ها را تمرین کنند.

Date: Sunday, September 6, 2020 - 09:15

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به