مقامات بهداشت عمومی انتاریو می‌گویند این استان می‌تواند تا اواسط دسامبر شاهد روزانه ۶,۵۰۰ مورد ابتلای جدید کوید-۱۹ باشد
مقامات بهداشت عمومی انتاریو می‌گویند این استان می‌تواند تا اواسط دسامبر شاهد روزانه ۶,۵۰۰ مورد ابتلای جدید کوید-۱۹ باشد، مگر اینکه اقداماتی برای محدود کردن شیوع کرونا هر چه زودتر صورت گیرد.
مدل‌سازی جدیدی که امروز منتشر شده نشان می‌دهد در صورت رسیدن نرخ رشد گسترش کرونا به ۳ درصد، روزانه ۲,۵۰۰ مورد و در صورت رشد ۵ درصدی، روزانه ۶,۵۰۰ مورد کرونایی خواهیم داشت. دکتر "آدالستین براون"، یکی از کارشناسان درباره این پیش‌بینی‌ها، می‌گوید که نرخ رشد ۵ درصدی با شرایط فعلی مطابقت دارد یا حتی "کمی خوش‌بینانه" است.
 
کبک مدارس را می‌بندد، انتاریو در راه تعطیلی، رکوردشکنی آلبرتا، مانیتوبا و بریتیش کلمبیا
انتاریو مرتباً رکوردهای روزانه خود را می‌شکند، از جمله امروز پنجشنبه که ۱,۵۷۵ مورد ابتلای جدید روزانه کرونا را ثبت کرده است. "کریستین الیوت"، وزیر بهداشت انتاریو گفت که ۴۷۲ مورد جدید در تورنتو، ۴۴۸ مورد در منطقه پیل، ۱۵۵ مورد در منطقه یورک، ۹۱ مورد در اتاوا، ۶۱ مورد در منطقه دورهام، ۵۸ مورد در واترلو و ۵۴ مورد در منطقه هالتون ثبت شده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
این سند نشان می دهد که موارد و مرگ در خانه‌های مراقبت طولانی مدت نیز همچنان رو به افزایش است. از ۱۹۶ فوتی در خانه‌های سالمندان از ۱۰ آگوست، ۷۱ مورد طی هفت روز گذشته اتفاق افتاده است.
 
انتاریو در راه بسته شدن
دکتر "ویلیامز" رئیس ارشد بهداشتی انتاریو گفت که ساکنان این استان باید هرچه زودتر به شرایط موج اول و رعایت‌های آن زمان برگردند و چنین توضیح داد: "شما باید به محدودیت‌های ماندن در خانه‌های خود برگردید، در غیر این صورت حتی اقدامات بیشتری را که ما برای محدود کردن جامعه در نظر داریم انجام خواهیم داد، همانطور که دکتر تام و دکتر دی ویلا قبلاً به آنها اشاره کرده‌اند". وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال بستن کل استان و چگونگی آن گفت در اینباره سوالات زیادی وجود دارد که باید به آنها پاسخ داده شوند، اما این پاسخ‌ها "باید خیلی زودباشند".
وی افزود: "اما در حال حاضر همه اهالی استان، چه بصورت فردی یا خانواری را تشویق می‌کنیم تا بهترین تلاششان را برای پایین آوردن شیوع داشته باشند. این شیوع به همه ما خواهد رسید، گسترش این شیوع با این نرخ بالا بتدریج به همه گروه‌های سنی می‌رسد، سپس به افراد آسیب‌پذیر می‌زند، وارد مدارس می‌شود، و به خانه‌های مراقبت طولانی مدت (سالمندان) و بیمارستان‌ها می‌رود".
 
وضعیت قرمز در تورنتو
شهردار تورنتو امروز از مردم خواست تا در خانه‌هایشان بمانند مگر اینکه بیرون رفتن آنها ضروری باشد. "جان توری" گفت: "من می‌خواستم امروز روی مسئله وضعیت قرمز یا سبز یا زرد یا مرحله ۱، ۲، ۶، ۱۲، یا بنفش تمرکز نکنم و بجایش به همه شما بگویم: فقط در خانه‌های خودتان بمانید، از هر فرصتی که می‌توانید برای خانه ماندن استفاده کنید". شهردار در ادامه توضیح داد که اگر افراد مجبورند خانه خود را برای کار ترک کنند، باید مستقیماً به محل کار خود بروند و بازگردند و در این راه هیچ تماس اجتماعی نداشته باشند یا توقف غیرضروری نکنند. او گفت: "خارج از محل کار خود، فقط هفته‌ای یکبار برای خرید به فروشگاه مواد غذایی یا داروخانه برای تهیه لوازم مورد نیاز خود بروید".
دکتر "آیلین دی ویلا"، مدیر ارشد پزشکی تورنتو نیز با تکرار آنچه شهردار گفته بود، خطاب به تورنتونی‌ها گفت "به کرونا مبتلا نشوید" و سپس افزود: "بهترین راه برای کرونایی نشدن مراعات دقیق مراحل محافظت از خود است، به ویژه در حال حاضر. سعی کنید تماس خود را فقط به افرادی که با آنها زندگی می‌کنید محدود کنید".
این توصیه‌های شدید در حالی اعلام می‌شود که تورنتو قرار است از روز شنبه وارد وضعیت قرمز شود و در عین حال اقداماتی را برای اعمال محدودیت‌های خاص اعمال کند: فضای داخلی کلیه رستوران‌ها و بارها بسته خواهند شد، همچنین جلسات، سالن‌های سینما و کازینوها نیز تعطیل می‌شوند.
 
کبک مدارس را تعطیل می‌کند
"فرانسوا لوگو"، نخست وزیر کبک امروز گفت که او در حال بررسی تعطیلی موقت مدارس برای کاهش نرخ انتقال کروناست. او در جریان نشست خبری خود در روز پنجشنبه گفت که مدارس و محل‌های کار بالاترین میزان انتقال کرونا را دارند. این استان امروز گزارش کرد که ۱,۳۶۵ مورد جدید کرونا و ۴۲ مورد مرگ دیگر در استان رخ داده و کرونا تاکنون ۶,۵۵۷ نفر را گرفته است. لوگو می‌گوید كبک تحت موج دوم شدید کرونا قرار گرفته و هفته‌های آینده سختی در پیش روی این استان است.
نخست وزیر کبک گفت که این استان به دنبال شیوع کوید-۱۹ در مدارس، طی دو روز گذشته باید ۳۲۴ مدرسه را تعطیل می‌کرد و افزود که تعطیلی مدارس آخرین چاره است اما دولت وی در حال بررسی پیشرفت یا طولانی شدن تعطیلات زمستانی برای در خانه ماندن کودکان نیز هست. او گفت: "۱,۱۴۴ کلاس در حال حاضر به دلیل موارد مثبت کرونا و ۳۲۴ کلاس نیز تنها در دو روز گذشته تعطیل شده‌اند. روشن است كه مدارس مرکز شیوع کرونا در استان هستند". وی اشاره کرد که تعطیلی مدارس قبل از تعطیلات دسامبر و یا تمدید بسته ماندن مدارس پس از تعطیلات دسامبر و ژانویه، ممکن است راهی برای متوقف کردن موج دوم کرونا در استان باشد.
لوگو گفت: "تعطیلی مدارس به مدت یک ماه، به شکلی که تعطیلات آخر سال در آن باشد جزو یکی از طرح‌هاست که ممکن است کمتر یا بیشتر شود و یا حتی تا مدتی دیگر تمدید شود، ما هنوز هیچ تصمیمی خاصی نگرفته‌ایم". وی گفت که این تعطیلات می‌تواند به معنای کشیده شدن سال تحصیلی به تابستان سال آینده و تا ماه ژوئیه باشد و افزود که دولت وی در مورد این احتمال با اتحادیه‌ها در حال بحث بوده زیرا این موضوع روی معلمان و کارمندان نیز تأثیر می‌گذارد.
 
ادامه رکورد مرگ و سخت‌ترین محدودیت‌ها در مانیتوبا
مانیتوبا در عین تلاش برای کنترل شیوع کرونا، مهلک‌ترین روز خود را تجربه کرده است. مقامات بهداشتی می‌گویند که ۹ مورد مرگ دیگر، برابر با رکورد دیروز ثبت کرده و ۴۷۴ مورد جدید کوید-۱۹ نیز گزارش شده است. دکتر "برنت روسین"، رئیس ارشد بهداشت عمومی این استان می‌گوید محدودیت‌هایی که از امروز به اجرا درآمده سخت‌ترین دستورات بهداشت عمومی تاکنون است: اجتماعات در این استان به پنج نفر محدود می‌شود، و از همه خواسته شده که در خارج از خانه خود با کسی معاشرت نکنند.
 
بریتیش کلمبیا: در راه رکوردشکنی
دکتر "بانی هنری" رئیس ارشد بهداشت این استان امروز گفت اگر اکنون شهروندان این استان ارتباطات اجتماعی خود را قطع نکنند، بریتیش کلمبیا بزودی می‌تواند شاهد بیش از ۱,۰۰۰ مورد جدید ابتلای روزانه کرونا باشد. او افزود با توجه مدل‌سازی ارائه شده امروز بزودی شاهد رکوردشکنی‌های پیاپی در استان خواهیم بود و بیشتر افراد در معرض خطر مرگ و میر ناشی از ویروس نیز افراد بالای ۸۰ سال خواهند بود.
استان برای اولین بار داده‌هایی را در مورد شیوع ویروس در مدارس ارائه کرد و گفت که کرونا وارد مدارس این استان شده است.
 
رکوردشکنی در آلبرتا و اعلان محدودیت‌‌های جدید
"جیسون كنی" نخست وزیر استان گفت که آلبرتا از فردا به مدت دو هفته، یعنی از ۱۳ نوامبر تا ۲۷ نوامبر، باشگاه‌های تناسب اندام، گروه‌های ورزشی داخل سالنی، ورزش‌های گروهی، هرگونه فعالیت‌های گروهی و همچنین ساعات كار رستوران‌ها و بارها را محدود می‌کند. وی گفت این اقدامات برای شهر ادمونتون و مناطق اطراف آن، کلگری و منطقه "گراند پرری"، "لتبریج" ، "فورت مک‌موری" و "رد دییر" اعمال خواهد شد. کنی گفت اگرچه این اقدامات داوطلبانه است، اما ممکن است اجباری شود.
بدین شکل از روز جمعه، همه رستوران‌ها، بارها و باشگاه‌ها در مناطقی که شیوع کرونا در آنها افزایش یافته، یعنی مناطقی که بیش از ۵۰ مورد فعال در هر ۱۰۰,۰۰۰ نفر دارند، باید از فروش مشروبات الکلی از ساعت ۱۰ شب به بعد پرهیز کنند. کنی گفت، سالن‌های غذاخوری و بارها نیز باید ساعت ۱۱ شب بسته شوند. این استان روز پنجشنبه ۸۶۰ مورد جدید کرونا را همراه با ۱۰ مورد مرگ گزارش کرده که بیشترین آمار مربوط به یک روز از ابتلا به همه گیری است.
Date: Thursday, November 12, 2020 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه بیا حکم

Share this with: ارسال این مطلب به