ترودو گفت دولت فدرال در حال تحویل آخرین بخش کمک‌های مالی بیلیونی اعلام شده در تابستان گذشته است
امروز سه‌شنبه در یک اعلان غافلگیر کننده، منطقه ایرانی‌نشین یورک در شمال تورنتو اعلان کرد که ساکنان ۴۵ تا ۵۹ ساله در ۵ منطقه آن می‌توانند از فردا برای واکسیناسیون جا رزرو کنند. بدین ترتیب محدوده سنی واکسیناسیون ۴۵ سال به بالا در منطقه یورک پایین‌ترین سن اعلان واکسن زدن در انتاریوست.
همزمان، اداره بهداشت تورنتو بدون هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش اعلان کرد که کلیه مدارس منطقه‌اش را از فردا چهارشنبه می‌بندد و دانش‌آموزان باید بصورت آنلاین درس بخوانند. سخنگوی وزیر با ارائه آمار روز گفت که شیوع در مدارس هنوز پایین‌ترین میزان شیوع در اجتماع و نتیجتا امن‌ترین مکان برای بچه‌هاست؛ اما اتحادیه معلمان و مدارس گفتند که بنا به توصیه اداره بهداشت، مدارس را تعطیل خواهند کرد.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
یورک: ۴۵ سال به بالا بیایند برای واکسیناسیون؛ اداره بهداشت تورنتو مدارس را بست؛ کرونای برزیلی از واکسن و پادتن هم عبور می کند
در خبرنامه‌ای که امروز سه‌شنبه توسط مقامات منطقه یورک در شمال تورنتو منتشر شده آمده که ساکنین واجد شرایط پنج ناحیه این منطقه می‌توانند از ساعت ۸:۳۰ صبح فردا چهارشنبه، قرارهای واکسن زدن کرونای خود را بصورت آنلاین رزرو کنند. در این خبر آمده است: "این ناحیه با توجه به اولویت‌های جغرافیایی، نرخ شیوع قبلی، نرخ شیوع کنونی، احتمال بستری و مرگ انتخاب شده‌اند و بنا به مرحله ۲ واکسیناسیون استانی اقدام به واکسن زدن می‌نمایند. افراد واجد شرایط از همین پنجشنبه تا دوشنبه در مرکز اجتماعی "میپل" در "وان" و مرکز "آنیین" در "مارکهام" واکسینه خواهند شد. مقامات گفتند که در حدود ۸,۰۰۰ وقت ملاقات واکسیناسیون از همان ابتدا موجود خواهد بود و با گذشت زمان وقت‌های بیشتری باز خواهد شد.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
افراد واجد شرایط باید در مناطق با کُد پُستی زیر زندگی کنند:
L4L, L6A, L4K, L4J, L3S
و این ساکنین واجد شرایط، علاوه بر ثبت نام آنلاین می‌توانند با شماره زیر نیز اقدام به رزرو وقت واکسیناسیون نمایند:
1-877-464-9675
 
اداره بهداشت تورنتو مدارس را بدون هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش بست
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
بهداشت عمومی تورنتو اعلان کرد که همه مدارس از فردا چهارشنبه ۷ آوریل تا ۱۸ آوریل بسته خواهد بود و در صورت لزوم این بسته بودن را در ادامه تعطیلات بهاره مدارس تمدید خواهد کرد. دیروز نیز منطقه پیل اعلان کرده بود که مدارس خود را به مدت دو هفته خواهد بست. هر دوی این نواحی می‌گویند بعلت شیوع کرونا دانش‌آموزان باید خانه مانده و از راه دور درس بخوانند زیرا طبق آمار امروز فقط در تورنتو ۹۵۵ مورد ابتلای جدید کرونا گزارش شده است.
اما "کیتلین کلارک" سخنگوی "استفان لچه" وزیر آموزش و پرورش انتاریو در اینباره امروز گفت که دولت استانی معتقد است که مدارس ایمن هستند و مرکز شیوع بیماری نیستند. او گفت: "آمارها واضح هستند، مدارس از شیوع کرونا ایمن مانده‌اند و مدیر ارشد پزشکی انتاریو و افسران پزشکی محلی بهداشت نیز آنرا تأیید می‌کنند. در مجموع، امروز در کل استان ۲۳۶ مورد ابتلا کرونا مربوط به مدارس گزارش شده که ۲۰۷ نفر آن دانش‌آموز و ۲۹ نفر کارمند هستند و آماری از ابتلا در مدارس گزارش نشده است. در حال حاضر حدود ۲۲ درصد از مدارس یک مورد کرونا دارند در حالی که ۸۳ مدرسه از ۴,۸۲۸ مدرسه انتاریو (فقط ۱.۷ درصد) بعلت شیوع کرونا تعطیل هستند".
اداره بهداشت تورنتو می‌گوید مراکز نگهداری از کودکان متصل به مدارس، مجاز به باز بودن هستند اما دانش‌آموزان را نمی‌توانند بپذیرند. این تعطیلی باعث می‌شود که بیش از ۳۰۰,۰۰۰ دانش‌آموز، از جمله دانش‌آموزان مدارس خصوصی یا مستقل نیز سر کلاس آنلاین بروند.
جان توری، شهردار تورنتو گفت كه و‌ی از اداره بهداشت درخواست مهلت دادن یک روزه به والدين را کرده تا آماده شوند اما دكتر "آيلين دو ويلا"، مأمور بهداشتی شهر آنرا رد کرده و گفت كه مدارس باید فوراً تعطیل شوند. توری در بیانیه‌ای افزوده: "من از آیلین حمایت می‌کنم تا هر اقدامی را که فکر می‌کند برای حفظ امنیت مردم، به ویژه فرزندان ما در این بیماری همه‌گیر لازم است صورت گیرد، انجام دهد".
 
وضعیت کامل و کوتاه کرونا در کانادا
  • بریتیش کلمبیا امروز ۱,۰۶۸ مورد ابتلای جدید کوید-۱۹ را گزارش کرد تا مجموع کرونایی‌های استان به ۱۰۵,۹۸۸ نفر برسد. دکتر "بانی هنری"، افسر بهداشت استان می‌گوید که ۳ نفر نیز امروز بر اثر کرونا جانشان را از دست داده‌اند.
  • کمتر از دو هفته پس از کاهش محدودیت‌ها و چهار روز پس از بستن سه منطقه، کبک از تصمیم بازگشایی سالن‌های ورزشی و باز کردن مدارس برای دانش‌آموزان دبیرستانی به کلاس‌های حضوری عقب‌نشینی کرد. "فرانسوا لوگو" نخست وزیر کبک گفت دانش‌آموزان کلاس‌های ۹، ۱۰ و ۱۱ در مناطق قرمز، از جمله مونترال، از دوشنبه آینده به سیستم "یک روز کلاس حضوری از هر دو روز" باز می‌گردند و سالن‌های ورزشی مناطق قرمز نیز از پنجشنبه بسته می‌شوند. "کریستین دوب" وزیر بهداشت گفت رزرو واکسیناسیون برای تمام شهروندان ۶۰ سال به بالا تا پایان هفته باز خواهد بود و افراد ۵۵ ساله به بالا نیز از این پنجشنبه می‌توانند برای زدن واکسن آسترزنکا ثبت نام کنند.
  • داگ فورد، نخست وزیر انتاریو که با فشار فزاینده‌ای از سوی سه مسئول بهداشت سه منطقه تورنتو، پیل و اتاوا برای صدور حکم "در خانه ماندن" برای مردم روبروست امروز گفت که در صورت افزایش موارد کرونا، محدودیت‌های بیشتری را در استان اعمال خواهد کرد، اما از ارائه توضیح بیشتر و یا زمان اعلان آن خودداری کرد. او افزود که شرایط شیوع کرونا هر روز در حال تغییر است و مردم به درخواست دولت برای ماندن در خانه توجهی نمی‌کنند.
  • جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نیز امروز گفت که امشب با فورد و وضعیت موج سوم کرونا در انتاریو صحبت می‌کند و امیدوار است بتواند تعیین کند که چگونه دولت فدرال می‌تواند در مقابله با موج سوم کوید-۱۹ در انتاریو کمک کند. ترودو در ضمن اشاره کرد که دولت فدرال در حال تحویل آخرین بخش کمک‌های مالی بیلیونی اعلام شده در تابستان گذشته برای کمک به استان‌ها و قلمروهاست. او افزود که بودجه فدرال برای تقویت ظرفیت سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی کانادا، ایمن سازی تجهیزات حفاظت شخصی برای کارگران ضروری و محافظت از آسیب‌پذیرترین افراد استفاده شده و دولت وی به حمایت از نیازهای کودکان، فعالیت شهرداری‌ها و حمل و نقل عمومی نیز ادامه داده است. ترودو گفت اکنون وی ۷۰۰ میلیون دلار که آخرین قسمت از توافق‌نامه راه‌اندازی مجدد ایمن کانادا در آزمایش و ردیابی کرونا در استان‌ها و قلمروها بوده را پرداخت خواهد کرد.
 
مدیر ارشد بهداشت کانادا: کرونای انگلیسی از میان واکسن زده‌ها هم منتشر می‌شود
مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا امروز به کلیه کانادایی‌ها توصیه کرد از سفرهای بین استانی حتی اگر واکسن نیز زده‌اند پرهیز کنند. دکتر "ترزا تام" می‌گوید که او نگران گردشگران و تفریح کنندگان است زیرا نسخه‌های مختلف کرونا در نقاط مختلف کشور به گونه‌های متفاوتی پخش شده‌اند: شرق عمدتا کرونای انگلیسی و غرب کرونای برزیلی.
تام می‌گوید برخی از آزمایشات نشان می‌دهد که به ویژه کرونای برزیلی (پ۱) ممکن است از سیستم ایمنی گذر کند. این بدان معناست که افرادی که واکسینه شده، یا پیشتر به کوید-۱۹ مبتلا شده، هنوز هم می‌توانند به وسیله کرونای برزیلی بیمار شوند یا آلودگی را منتقل کنند.
Date: Tuesday, April 6, 2021 - 20:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به