یکی از این دو مطالعه از تجزیه و تحلیل مکانی و دیگری بر اساس تحول الگوی تنوع ژنتیکی ویروس انجام شده و هر دو به نتیجه یکسانی رسیده‌اند
این ایده که ویروس کرونا از یک بازار منشا گرفته، مدتهاست که نظریه پیشرو در بین جامعه علمی بوده، اما برخی همچنان اصرار دارند که این ویروس ساخته دست بشر و از موسسه ویروس‌شناسی ووهان به بیرون درز کرده است.
دو مطالعه جدید تحقیقاتی که در روز شنبه منتشر شد، بیشتر از تئوری بازار حمایت می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
نتیجه دو تحقیق جدید آمریکا درباره منشا کرونا که بازار و یا آزمایشگاه ووهان آمده منتشر شد
یکی از این دو مطالعه از تجزیه و تحلیل مکانی (گسترش مکانی بیماری) استفاده کرده تا نشان دهد که اولین موارد شناخته شده کرونا کجا قرار داشته و یا به کجا وابسته بوده‌اند. این نشان داد که نمونه‌های مثبت محیطی "به شدت ‌مرتبط" با فروشندگانی که حیوانات زنده از جمله راکون‌های سگی (نوعی جانور که از خانواده روباه بوده و ظاهری شبیه راکون و سگ دارد؛ در شرق چین و اروپا یافت می‌شود) را می‌فروختند، بوده است. در این مطالعه آمده: "این تجزیه و تحلیل‌ها با هم شواهدی را برای ظهور ویروس کرونا و سپس گسترش آن به انسان از طریق تجارت حیوانات وحشی ارائه می‌دهند و بازار 'هوانان' ‌را به‌عنوان مرکز مشخص شیوع کرونا شناسایی می‌کنند".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
‌مطالعه دوم الگوی تنوع ژنتیکی ویروس را از ابتدای شکل‌گیری آن که هنوز نسخه‌های متعددی در دیگر نقاط جهان نداشت، تجزیه و تحلیل کرد‌ و چنین نشان داد که این بیماری احتمالا از یک حیوان به افراد منتقل شده است. "مایکل ‌وروبی"، که یکی از نویسندگان هر دو مطالعه است در توییتی نوشت: "ما دریافتیم که موارد شناسایی شده در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ (ابتدای آغاز کرونا)، در نزدیکی بازار هوانان بوده که با توجه به توزیع تراکم جمعیت ووهان یا توزیع مکانی موارد مبتلا به کووید در دوران ‌اپیدمی،کانون آغاز و شیوع این ویروس در این بازار بوده است".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
سوال اینجاست: بازار یا آزمایشگاه؟
منشاء این ویروس از ابتدای همه‌گیری به شدت مورد بحث قرار گرفته است. بسیاری از کارشناسان بهداشتی از جمله دکتر "آنتونی فائوچی" ریاست بهداشتی پزشکی آمریکا مدت‌هاست که نظریه شروع بیماری از بازار را ترویج داده‌اند، ‌اگر چه او گفته است که برای تحقیقات در خصوص منشا بیماری ذهنی باز دارد‌ ‌‌و هیچ احتمالی را رد نمی‌کند؛ در حالی که دیگران از جمله "دونالد ترامپ" رئیس جمهور سابق آمریکا نظریه نشت آزمایشگاهی را قطعی دانسته و در عین حال خواستار تحقیقات و بررسی دقیق‌تر و موشکافانه آزمایشگاه هستند.‌
در آوریل ۲۰۲۰، فائوچی تنها چند هفته پس از شروع‌ همه‌گیری که باعث تعطیلی گسترده در سراسر ایالات متحده شد، گفت: "اخیراً مطالعه‌ای انجام شده است که می‌توانیم در دسترس شما قرار دهیم. در این مطالعه ‌گروهی از ویروس‌شناسان‌ بسیار ماهر‌ دنباله‌های ‌کروناویروس جدید ‌و دنباله‌های در حال تکامل در ‌‌خفاش‌ها ‌‌‌و جهش‌هایی که در ویروس برای رسیدن به‌ نقطه‌ کنونی انجام گرفته را بررسی کردند که کاملاً با جهش ویروس از گونه‌ای از حیوان به انسان مطابقت دارد".‌
گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال گذشته که برای دومین بار به چین رفت، نشان داد که احتمالا ویروس کرونا از بازار منشاء گرفته، اما مقامات آمریکایی در آن زمان مجددا از رد این احتمال که ویروس از آزمایشگاه منشا گرفته خودداری کردند. این در حالی‌ست که دو گزارش از سازمان جاسوسی آمریکا می‌گفت که منشا کرونا احتمالا آزمایشگاه ووهان چین بوده که بایدن دستور پیگری آن را داد. چند ماه بعد نتیجه این پیگری نشان داد که نمی‌توان در اینباره به طور قطع نظر داد ولی احتمالا منشا آن از آزمایشگاه ووهان نبوده است.
دولت چین نظریه نشت آزمایشگاهی را رد کرده‌، ادعا می‌کند که دو تحقیق دولتی جداگانه انجام داده و می‌گوید نتیجه این تحقیقات می‌گوید که منشا کرونا بازار بوده است. چین با بررسی بار سوم سازمان جهانی بهداشت مخالفت می‌کند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

آزمایشگاه ووهان چین یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین آزمایشگاه‌های ویروس‌شناسی جهان است که بودجه آن را علاوه بر دولت چین، سازمان‌ها و دولت‌های غربی نیز تامین می‌کردند و دانشمندانی از آمریکا و استرالیا نیز در آن به کار مشغول بودند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, February 27, 2022 - 08:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به