ر حالی که هر کسی می‌تواند دچار نگرانی یا ترس شود، اما افراد هستند که مبتلا به اختلالات اضطرابی می‌باشند
کشف یک "ژن اضطراب" و راهی طبیعی برای خاموش کردن آن، در مغز موش‌ها می‌تواند منجر به درمان‌های جدیدی برای اختلالات اضطرابی انسان‌ها شود که اکنون شایع‌ترین نوع بیماری روانی در جهان به شمار می‌رود.
واقعیت اینست: در حالی که هر کسی می‌تواند دچار نگرانی یا ترس شود، اما افراد هستند که مبتلا به اختلالات اضطرابی می‌باشند و به همین واسطه دچار این احساسات به طوری فراگیر و اغلب بدون دلیل قابل شناسایی می‌شوند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
علمی؛ دانشمندان "ژن اضطراب" را در مغز کشف، و راهی طبیعی برای خاموش کردن آن را نیز یافتند
داروها می‌توانند علائم اضطراب را تسکین دهند، اما از آنجایی که ما واقعا نمی‌دانیم در مغز افراد مبتلا به اضطراب چه می‌گذرد، پیدا کردن دارو یا ترکیبی از داروها می‌تواند یک فرآیند آزمون و خطا با زمانی طولانی باشد. به همین واسطه کشف یک ژن، مثل ژن اضطراب می‌تواند بسیار تعیین کننده گردد. برای درک اینکه چه اتفاقی در مغز می‌افتد و باعث اضطراب می‌شود، تیمی از محققان از سرتاسر جهان، موش‌ها را به مدت ۶ ساعت بیحال کردند تا شرایط استرس را از آنها بگیرند و سپس وضعیت مغزی این حیوان را در سطح مولکولی تجزیه و تحلیل کنند تا شاید بتوانند چیزی از آن دریابند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این آزمایش منجر به کشف افزایش سطح پنج میکرو "آر‌ان‌ای" (miRNA) شد، مولکول‌های کوچکی که به تعیین ژن‌های موجود در سلول کمک می‌کنند، جزو ژن‌ها نیستند اما در "آمیگدال" یک ناحیه مغزی که در اضطراب نقش دارد، بسیار دیده شدند. وقتی محققان نگاه دقیق‌تری به این میکرو آر‌ان‌ای‌ها کردند که به بالاترین سطح خود رسیدند (miR-483-5p)، متوجه شدند که آنها از تحرک ژن پی‌گپ ۲ (Pgap2) جلوگیری کردند، و به نظر می‌رسد که این میکرو آر‌ان‌ای‌ها باعث سرکوب استرس، کاهش آن و کاهش رفتارهای مرتبط با اضطراب می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
"والنتینا موسینکو" یکی از نویسندگان این مقاله که به سرپرستی دانشمندان انگلیسی تهیه شده گفت: "این میکرو آر‌ان‌ای‌ها به‌طور استراتژیک برای کنترل شرایط پیچیده عصبی روانپزشکی مانند اضطراب آماده هستند. اما مکانیسم‌های مولکولی و سلولی که آنها برای تنظیم انعطاف‌پذیری و حساسیت به استرس استفاده می‌کنند تاکنون تا حد زیادی ناشناخته بودند". دانشمندان معتقدند که این کشف راه را برای شناخت ساز و کار دقیق اضطراب و کنترل آن باز می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
اگر تحقیقات بیشتری که قرار است در این زمینه انجام شود، این یافته را در مغز انسان نیز تایید کند، کشف این ژن اضطراب، بعنوان ژن اضطراب، و نیز یک روش طبیعی برای مهار کردن آن، می‌تواند به عنوان طرحی برای درمان‌هایی برای کمک به افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی بسیار مثمر ثمر باشد. یکی از نقاط مهم این تحقیقات به آنجایی برمی‌گردد که دانشمندان به واسطه ویروس کووید (کرونا)، پیشرفت بسیار مهمی در چند سال اخیر در زمینه ام‌آر‌ان‌ای‌ها، تولید و کنترل آنها داشته‌اند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

والنتینا می‌گوید: "مسیر این ام‌آر‌ان‌ای که ما در این مطالعه شناسایی کردیم، و یافتیم که فعال‌سازی آنها اثرات کاهش‌دهنده اضطراب دارد، پتانسیل زیادی برای توسعه درمان‌های ضد اضطراب برای شرایط پیچیده روان‌پزشکی در انسان ارائه می‌دهد. یکی از دیگر نقاط مهم این کشف طبیعی بودن آن است که نیاز به مواد شیمیایی یا روش‌های درمانی عجیب و غریب ندارد".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, July 2, 2023 - 20:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به