رقابت نزدیکی میان سه ایرانی نامزد شده در انتخابات با رقیبانشان وجود دارد
از روز جمعه، ترودو و اوتول، رهبران حزب‌های لیبرال و محافظه‌کار که آراءشان به سختی هم گره خورده، به بزرگشهر تورنتو آمدند تا آخرین حمایت‌هایشان را از نامزدهای حزبشان در این منطقه، که احتمالا تعیین کننده نتیجه انتخابات خواهد بود، بعمل آورند. قرار است آنها تا روز انتخابات به مناطقی بروند که آراء در آنها بسیار نزدیک است تا با حضور خود شاید این آراء را به نفع حزبشان برگردانند.
در همین حین رقابت نزدیکی میان سه ایرانی نامزد شده در انتخابات با رقیبانشان وجود دارد. در ویلودیل علی احساسی لیبرال ۸ درصد از رقیب محافظه‌کارش جلوست، در ریچموندهیل مجید جوهری لیبرال دقیقا با کاستاس منگاکیس محافظه‌کار مساوی‌ست، و در لوریرسنت‌مری نیما مشعوف نیودموکرات ۹ درصد از استیون گیلبوا عقب است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
آخرین وضعیت و زورهای ترودو، اوتول و ایرانی‌ها پیش از انتخابات فردا چیست؟
طبق نظرسنجی‌ها فعلا لیبرال‌ها با ۳۲.۲% در مقابل ۳۱.۵% خواهند توانست ۱۴۷ کرسی در مقابل ۱۲۷ کرسی مجلس نمایندگان را بدست آورند و دوباره مانند انتخابات قبلی و پیش از انتخابات کنونی، یعنی دولت اقلیت لیبرال برگردند. لیبرال‌ها که از ۲۸ آگوست تا ۸ سپتامبر از محافظه‌کاران عقب افتاده بودند، طی ۱۲ روز گذشته پیش افتاده‌اند. با وجود اینکه بنظر می‌رسد بعلت ترکیب انتخابات در کبک که تعیین کننده دولت اکثریت است، نتیجه انتخابات حتما یک دولت اکثریت لیبرال و یا محافظه‌کار نخواهد بود، اکنون منطقه بزرگشهر تورنتو تعیین کننده دولت اقلیت لیبرال و یا محافظه‌کار می‌شود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اما جالب اینجاست که از نظر تاریخی و از سال ۱۹۸۸ که تشکیل شده، یک منطقه در وینیپگ جنوبی وجود دارد که نماینده انتخابی آن از هر حزبی که بوده، آن حزب دولت کانادا را تشکیل داده است! این منطقه حومه‌ای بزرگ که آنرا منطقه رودخانه‌ها نیز می‌نامند، سه رودخانه از چهار رودخانه‌ای که از پایتخت مانیتوبا رد می‌شود را در خود دارد. این منطقه اکنون نماینده‌اش "تری دگوید" لیبرال است که از سال ۲۰۱۵ پس از شکست دادن "رود برینوج" محافظه‌کار در اتاوا به سر می‌برد. ترودو نیز هارپر را در سال ۲۰۱۵ شکست داد و از آن زمان تا کنون دولت فدرال را بدست دارد. جمعیت این منطقه ۹۹,۶۷۸ نفر و رقیب دگوید در این انتخابات، باز هم "ملانی ماهر" محافظه‌کار که قبلا رئیس ستاد انتخاباتی برینوج بود، می‌باشد که در انتخابات گذشته در سال ۲۰۱۹ با ۲,۰۰۰ رای شکست خورده بود. طبق نظرسنجی‌ها در این انتخابات، فعلا باز هم دگوید با ۳۹% از ماهر با ۳۵% پیش است، وی فقط در مدت کوتاهی از ۲۸ آگوست تا ۴ سپتامبر از ماهر عقب افتاده بود و هر دو فعلا در حال از دست دادن حمایتشان به نفع نیودموکرات‌ها و مردم هستند!
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
وضعیت ایرانی‌تبارها
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

علی احساسی در ویلودیل همیشه از دانیل لی جلو بوده بجز در ۲۸ آگوست که مساوی بوده‌اند. منحنی احساسی رو به بالا، و محافظه‌کاران، نیودموکرات‌ها و مردم رو به پایین است. احتمال پیروزی احساسی اکنون ۸۸% می‌باشد.

مجید جوهری لیبرال خیلی روی لبه است. وی که در انتخابات قبلی با حدود فقط ۲۰۰ رای همین رقیب فعلی خود کاستاس منگاکیس محافظه‌کار را شکست داده بود، همچنان روی ۴۲% در مقابل ۴۲% یا بعبارت بهتر ۵۰- ۵۰ با وی مساوی‌ست. دور قبل منگاکیس درخواست بازشماری آراء را داده بود که پس از بازشماری باز جوهری پیروز شده بود. جوهری و منگاکیس چندین بار در طول این ۵ هفته کارزار انتخاباتی جای محبوبیتشان عوض شده ولی از ۲۲ آگوست تا دیروز شنبه که دوباره مساوی شدند، محبوبت منگاکیس از جوهری بالاتر رفته بود. کاستاس در اوج جلو بودن در ۲۸ آگوست ۱۴% از جوهری پیش افتاده بود و این به معنای پیروز ۹۶% او بود اما اگر به همین منوال پیش برود باید احتمالا منتظر آرایی کاملا نزدیک به مساوی میان این دو باشیم. کاستاس، جوهری را به ارتباط با جمهوری اسلامی متهم می‌کند و برخی از طرفداران جوهری نیز ارتباط کاستاس با مجاهدین خلق و لابی اسلحه را نشان می‌دهند؛ هیچکدام از این اتهامات در دادگاه اثبات نشده‌اند.

دکتر نیما مشعوف که از حزب نیودموکرات در منطقه لوریرسنت‌مری مونترال دیگر کاندیدای ایرانی‌تبار مجلس فدرال است، همسر دکتر امیر خدیر دیگر سیاستمدار ایرانی‌تبار از حزب "کبک سولیدار" مجلس کبک می‌باشد. امیر خدیر پس از ده سال حضور در مجلس در سال ۲۰۱۸، کناره گرفت. این دومین تلاش نیما مشعوف برای راهیابی به مجلس فدرال است. مشعوف انتخابات قبلی سال ۲۰۱۹ را با ۱۶% اختلاف به همین رقیب لیبرالش گیلبوا باخته بود. احتمال پیروزی مشعوف ۷% برآورد می‌شود.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, September 19, 2021 - 09:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به