اداره انتخابات کانادا: لطفاً توجه داشته باشید که ما با مشکلات فنی روبرو هستیم
انتخابات کانادا همیشه مشکلاتی داشته، اما امسال چندتا مشکل جدید، مثل گم شدن لیست رای‌دهندگان، به مشکلات همیشگی اضافه شده است. این مشکلات باعث شد که در برخی حوزه‌های بزرگشهر تورنتو، رای‌دهندگان حدود ۲ ساعت در صف‌های طولانی معطل شوند.
اداره انتخابات کانادا می‌گوید که امسال بخاطر اقدامات احتیاطی کوید-۱۹، با خطاهای بیشتری مانند عدم رساندن کارت‌های دعوت به رای، گم شدن لیست‌های رای‌دهندگان، روبرو شده که به همین دلیل تعداد بسیار زیادی از مراکز رای‌گیری شاهد صف‌هایی بلندتر از همیشه بوده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
 
خودنمایی مشکلات جدید و قدیم انتخابات کانادا: صف‌های طولانی، لیست‌های گم شده، آدرس و شماره تلفن‌های اشتباه، کارت های نرسیده
"امیلی گارانت" می‌گوید حدود ساعت ۹:۴۰ صبح به مدرسه دولتی "اوریول پارک" رفته تا رای دهد، اما تا ساعت ۱۱ صبح بعلت نرسیدن سه لیست رای‌دهندگان، رای نداده بود! او گفت: "کاملا و بسیار ناامید شدم، انتظار چنین چیزی را نداشتم. نیم ساعت پیش گفتند که سه لیست نرسیده؛ نگران کارمندان هستم که بدون آنکه مقصر باشند، با دیدن ناامیدی مردم احساس بدی به آنها دست می‌دهد". در حوزه "اسپاداینا" هم رای‌دهندگان بیش از یک ساعت در صف ایستادند، اگرچه هوای خوب صبح باعث شد خیلی اذیت نشوند. یکی از رای‌دهندگان گفت: "در این فاصله چندتا از امور کاری خودم را در حالیکه در صف ایستاده بودم با تلفن انجام دادم؛ هوا بسیار خوب است، حدود یک ساعتی هست که منتظرم اما خیلی بد نیست. همه ما بیرون به صف شده‌ایم و جای شکرش باقی‌ست. مردم منطقی هستند".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
چندین نفر از داخل همین صف نیز گفتند که وب‌سایت دولتی انتخابات مشکل دارد. آنها افزودند که هرچه اطلاعاتشان را وارد می‌کنند وب‌سایت پیام می‌دهد که که نمی‌تواند محل اخذ رای آنها را مشخص کند. "دانیل موستارد" می‌گوید: "پیامی می‌آید که آنها نمی‌توانند محل رای‌گیری مرا پیدا کنند و بهتر است من با تلفن انتخابات کانادا تماس بگیرم تا یک نفر پشت تلفن آنرا برایم بخواند. خوب همین کار را کردم اما او هم گفت که نمی‌تواند آدرس را پیدا کند! من خوش‌شانس هستم که تمام روز وقت دارم تا بالاخره بفهمم کجا می‌توانم رای دهم. همه مثل من نیستند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
اداره انتخابات کانادا در توییتر به شکایات و نگرانی‌های بی‌شمار رای‌دهندگان در عدم یافتن محل اخذ رای پاسخ داد و نوشت: "لطفاً توجه داشته باشید که ما در وب‌سایت با مشکلات فنی روبرو هستیم. لطفاً کارت اطلاعات رای خود را بررسی کنید یا با ما تماس تلفنی بگیرید تا محل رأی تعیین شده خود را پیدا کنید". چند ساعت بعد این اداره دوباره توییت کرد که وب‌سایت مجددا راه‌اندازی شده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
اما اگر کسی کارت رای می‌داشت که دیگر نیازی به دانستن محل رای‌گیری نداشت زیرا همه این اطلاعات بطور واضح روی کارت دعوت به رای نوشته شده بود! در واقع موضوع اینجا بود که کارت‌های رای‌دهندگان نرسیده بود و بعلاوه اینکه بسیاری از آدرس‌ها و حتی شماره تلفن‌های رای‌دهندگان امسال قاطی شده بود. ایران استار تایید می‌کند که حداقل با دو مورد روبرو بوده که در طی ۲۰ سال گذشته یک آدرس ثابت یا یک تلفن ثابت داشته‌اند و به ناگاه در این انتخابات این اطلاعات "غلط" شده‌اند؛ برای مثال رقم آخر کدپستی عوض شده و یا تلفن رای‌دهنده یک رقم کم آورده است.
این موضوع فقط منحصر به رای‌دهندگان حضوری نیست، افرادی که رای پُستی داده‌اند نیز با چنین مشکلاتی روبرو شده‌اند. "باربارا آلمیرش" گفت که مدارک رای پستی خود را بجای ۱۰ سپتامبر، همین جمعه ۱۷ سپتامبر دریافت کرده و نمی‌داند که آیا رای او شمارده می‌شود یا خیر. طبق اعلان اداره انتخابات کانادا، کلیه آراءهای پستی باید تا روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر ساعت ۶ بعدازظهر تحویل این اداره داده شده باشند.
 
کمی تعداد شعب اخذ رای
ذکر این نکته حائز اهمیت است که در برخی از مناطق انتخاباتی در منطقه بزرگشهر تورنتو نسبت به انتخابات فدرال سال ۲۰۱۹، تعداد شعبه‌های رای‌گیری بسیار کاهش یافته است. برای مثال "تورنتوی مرکزی" در سال ۲۰۱۹ دارای ۹۱ شعبه اخذ رای بود و امسال فقط ۱۵ شعبه (۸۴% کاهش) دارد. حوزه "اسپاداینا ۵۶ شعبه داشت که امسال به ۱۵ شعبه (۷۳% کمتر) کاهش یافته است. در منطقه یورک و حوزه "آرورا - اوک‌ریجز - ریچموندهیل" نیز تعداد شعبات از ۳۹ به ۱۲ شعبه تقلیل یافته و شاهد کاهش شعبات در شرق برمپتن از ۲۶ به ۱۲ و در می‌سی‌ساگا ‌- ملتن از ۳۱به ۱۵ شعبه هستیم.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

با همه این اوصاف چندین رای‌دهنده نیز می‌گویند که روند رای دادن آنها در شعبه اخذ رای به خوبی و بدون مشکل پیش رفته است. "بلز گرگوری" در اینباره گفت: "درها ساعت ۹:۳۰ صبح باز شدند و من ساعت ۹:۳۹ صبح به اینجا رسیدم، ساعت ۱۰ وارد شدم و فقط با ۵ دقیقه انتظار رای دادم. همه چیز ساده بود. ضدعفونی کننده دست بود، همه به درستی فاصله فیزیکی را رعایت کرده بودند و همه چیز همانطوری بود که انتظارش را داشتم".

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, September 20, 2021 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به