علی احساسی لیبرال از ویلودیل و مجید جوهری لیبرال از ریچموندهیل مجددا نمایندگان ایرانی‌تبار مجلس فدرال کانادا شدند
و سرانجام انتخابات زودهنگام کانادا به پایان رسید و ترودو مجددا به نخست وزیری دولت اقلیت رسید.
در این میان علی احساسی لیبرال از ویلودیل و مجید جوهری لیبرال از ریچموندهیل مجددا نمایندگان ایرانی‌تبار مجلس فدرال کانادا شدند و به کرسی‌های خود بازگشتند.

ترودو مجددا نخست وزیر دولت اقلیت شد، احساسی و جوهری مجددا نماینده شدند و مشعوف باخت

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
با پایان انتخابات ۶۰۰ میلیون دلاری که حدود ۲ سال زودتر از زمانش توسط جاستین ترودو فرا خوانده شد، احزاب لیبرال، محافظه‌کار، کبک، نیودموکرات، سبز و مردم به ترتیب در رتبه‌های اول تا ششم قرار گرفتند. از مهمترین اتفاقاتی که افتاد شکست مریم منصف وزیر افغان‌تبار (در حوزه خود دوم شد) و نیز "لیونا السلو" که چندی پیش از جمع لیبرال‌ها به محافظه‌کاران پیوسته بود به نامزد جدید لیبرال‌ها "تیلور روی" باخت و دوم شد. "آنامی پل" رهبر حزب سبز و "مگزیم برنیه" رهبر حزب مردم نیز شکست خوردند و از رسیدن به کرسی مجلس کانادا باز ماندند؛ احتمال برکناری آنامی که در حوزه خود آخر شد زیاد است اما بنظر نمی‌رسد مگزیم که موسس حزب و نیروی پیشروی حزب است و در حوزه‌اش دوم شد برکنار شود.
در مقابل اینها باید گفت که در این دوره احساسی (پیروز با ۵۱% آراء و با تفاوت ۱۷% و بیش از ۷,۰۰۰ رای) و به ویژه جوهری (پیروز با ۴۸% آراء و با تفاوت ۹% و بیش از ۴,۰۰۰ رای) که دوره پیش را با رقابتی نزدیک از رقیبان محافظه‌کارشان برده بودند، اکنون با فاصله بیشتری پیروز انتخابات شدند. اما نیما مشعوف فقط با ۵% اختلاف (۲,۲۰۰ رای) و با کسب ۳۳% آراء، کرسی را مانند انتخابات قبلی به رقیب لیبرالش واگذار کرد.

* توجه: این آمار به روز می‌شود زیرا شمارش رای‌ها همچنان در جریان است: در مجموع، نیودموکرات‌ها توانستند ۱ کرسی، لیبرال‌ها ۱ کرسی و کبکی‌ها ۲ کرسی بیشتر کسب کنند و محافظه‌کاران ۲ کرسی و سبزها هم ۱ کرسی از دست دادند و نمایندگان مستقل به کلی حذف شدند و حزب مردم نیز نتوانست با تمام رشد خیره‌کننده‌ای که داشت یک کرسی کسب کند.

حزبحمایتکرسیکرسی قبلیتغییر
لیبرال۳۲.۵%۱۵۹۱۵۷
محافظه کار۳۳.۷%۱۱۹۱۲۱
نیو دموکرات۱۷.۸%۲۵۲۴
کبک۷.۷%۳۳۳۲
مردم۵.۰%۰۰۰
سبز۲.۳%۲۳
مستقل۱.۰%۰۵

* آخرین تغییرات تا ۸ شب سه‌شنبه

از نکات جالب این انتخابات این بود که با وجود حجم زیاد رای‌های پُستی، کار به شمارش آنها نکشید و تکلیف دولت و نیز ایرانی‌ها پیش از ساعت یک صبح روشن شد. ایران استار بطور زنده نتایج کلی و نیز نتایج نامزدهای ایرانی‌تبار را روی شبکه‌های فیس‌بوک خود هر یکربع یکبار به روز می‌کرد.

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

مجید-جوهری-علی-احساسی-نیما-مشعوف-جاستین-ترودو-مریم-منصف-خبر-زنده-ایران-استار-کانادا

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, September 19, 2021 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به