مریم منصف، وزیر زنان و برابری جنسیتی و توسعه اقتصادی روستایی، سرشناس‌ترین بازنده انتخابات بود
انتخابات زودهنگام کانادا با حدود ۶۰۰ میلیون دلار هزینه به پایان رسید و نهایتا شاهد تغییرات بزرگی در کرسی‌ها نبودیم و لیبرال‌ها نیز نتوانستند دولت اکثریتی تشکیل دهند. نکته مهم این انتخابات آن بود که لیبرال‌ها برای تشکیل دولت اکثریت نیاز به پیروزی‌های مهمی در کبک داشتند که موفق به کسب آنها نشدند. در کبک نیما مشعوف، ایرانی‌تبار نیودموکرات رقابت حوزه خود را به رقیب لیبرالش باخت. لیبرال‌ها برای بدست آوردن دولت اقلیت نیاز به پیروزی در بزرگشهر تورنتو داشتند که توانستند کلیه کرسی‌های مهم و با رقابت نزدیک این بخش از کانادا را تصاحب کنند. علی احساسی و مجید جوهری، هر دو ایرانی‌تبارهای لیبرال در این انتخابات مجددا و برای سومین بار موفق به شکست دادن رقبای محافظه‌کارشان شدند و به مجلس راه یافتند.
در این انتخابات در مجموع می‌توان گفت احزاب لیبرال با کسب ۲ کرسی بیشتر، نیودموکرات‌ها و کبکی‌ها ۱ کرسی بیشتر برنده‌تر بودند و محافظه‌کاران با از دست دادن ۲ کرسی و سبزها و مستقل‌ها با کاهش ۱ کرسی مواجه شدند. اکنون نگاهی داریم به برخی از نتایج برجسته حوزه‌های مهمی که انتظار تغییراتشان را داشتیم و نداشتیم:
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
تک‌تک سرشناس ترین افراد برنده و بازنده هر حزب در انتخابات ۲۰۲۱ کانادا چه کسانی بودند؟
لیبرال‌ها
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
- برندگان

 • جاستین ترودو، نخست وزیر، وی در حوزه در پاپینو در استان کبک سوار "کریستین پره" نیودموکرات را مجددا شکست داد.
 • کریستیا فریلند، وزیر دارایی و معاون نخست وزیر، مجددا توانست "نیکول روبیچو" نیودموکرات را در حوزه دانشگاه رزدیل در تورنتو شکست دهد.
 • سیموس اورگان، وزیر منابع طبیعی مجددا در نیوفاندلند و لابرادور و حوزه "مروارید کوه جنوبی" سنت جانز رقیب محافظه‌کارش را از پیش رو برداشت.
 • شان فریزر، دبیر پارلمانی وزیر دارایی توانست در نوااسکوشیا حوزه مرکزی دوباره "استیون کوتر" محافظه‌کار را از رسیدن به مجلس باز دارد.
 • لورنس مک کالی، وزیر امور کهنه سربازان برای یازدهمین بار پیاپی در حوزه "کاردیگان" از جزیره پرنس ادوارد با غلبه بر "وین فلان" محافظه‌کار کرسی خود را نگاه داشت.
 • جنیکا آتوین لیبرال که در سال ۲۰۱۹ بعنوان کاندیدای سبزها موفق به راهیابی به مجلس شده بود و در پی اختلاف با آنامی پل رهبر حزب سبزها که طرفدار اسرائیل است به حزب لیبرال پیوسته بود، توانست با غلبه بر "آندره جانسون" محافظه‌کار در حوزه فردریکتون در نیوبرانزویک برنده شود. او در بیشتر زمان شمارش آراء عقب بود اما نهایتا پیروز این حوزه گشت.

 

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
- بازنده‌ها

 • مریم منصف، وزیر زنان و برابری جنسیتی و توسعه اقتصادی روستایی، کرسی خود را به "میشل فرری" محافظه‌کار در حوزه پیتربورو-کاوارتا در انتاریو باخت.
 • دب شولته، وزیر سالمندان دولت لیبرال کرسی خود را در حوزه "کینگ" انتاریو به آنا روبرتز محافظه‌کار واگذاشت.
 • برنادت جوردن وزیر شیلات و اقیانوس‌ها نتوانست در حوزه "سواحل جنوبی" نوااسکوشیا کرسی خود را نگاه دارد و آنرا به ریک پرکینز محافظه‌کار باخت.
 • لنور زن، نماینده لیبرال حوزه کامبرلند-کلچستر از نوااسکوشیا مقابل "استفان الیس" محافظه‌کار شکست خورد. وی نماینده سابق حزب نیودموکرات و نامزد رهبری این حزب در سال 2019 بود که به لیبرال‌ها پیوسته بود و پس از آن توانسته بود کرسی مجلس را بدست آورد.

 

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
محافظه‌کاران

 • ارین اوتول، رهبر محافظه‌کاران توانست "جاناتان جیانکروس" لیبرال را در حوزه "دورهام" انتاریو شکست دهد.

 
نیودموکرات‌ها

 • جگمیت سینگ رهبر نیودموکرات‌ها توانست کرسی خود در "جنوب برنبی" را با شکست دادن "برا هانگ سامی" لیبرال حفظ کند.
 • بلیک دژارلیس، نامزد این حزب که از بومیان کاناداست توانست "کری دیوت" محافظه‌کار کنونی را در حوزه ادمونتون-گریسباخ، در بخش محافظه‌کارنشینان کانادا شکست دهد. نیودموکرات‌ها در دو منطقه ساسکاچوان نیز نزدیک بود محافظه‌کاران را شکست دهند.

 
کبکی‌ها

 • ایو-فرانسوا بلانش، رهبر این حزب توانست با آراء مطلق در حوزه بلویل-شامبلی، "ماری-شانتال هامل" لیبرال را شکست دهد.

 
حزب مردم کانادا

 • ماگزیم برنیه، رهبر حزب مردم که پس از شکست در رهبری حزب محافظه‌کار از این حزب جدا شده و حزب مردم را تاسیس کرده توانست در این انتخابات با نامزدانش حدود ۷۰۰,۰۰۰ رای بدست آورد و رشدی خیره‌کننده را بجا بگذارد. برنیه و همه نامزدانش در انتخابات شکست خوردند. برنیه در حوزه "بوس" که سال‌ها نماینده‌اش بود را به "ریچارد بوکس" محافظه‌کار باخت.

 

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

حزب سبزها

 • آنامی پل رهبر این حزب که با بحران داخلی حزب روبروست، در سومین تلاش برای رسیدن به کرسی مجلس در حوزه "تورنتو مرکزی" مجددا مغلوب "مارسی این" لیبرال شد.
 • الیزابت می، رهبر سابق سبزها کرسی خود را در حوزه جزایر سانیچ در بریتیش کلمبیا و با غلبه بر "دیوید بوش" محافظه‌کار حفظ کرد. سبزها برای اولین بار توانستند با "مایک موریس" در حوزه لندن انتاریو به مجلس راه یابد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, September 25, 2021 - 20:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به