وونگ کمپین خود را متوقف کرده بود اما این موضوع جلوی انتخاب شدن وی را نگرفته است
"کوین وونگ"، نامزد سابق حزب لیبرال‌که عصر امروز چهارشنبه و دو روز پس از انتخابات سراسری کانادا رسما در رقابتی نفس‌گیر با رقیب نیودموکراتش پیروز حوزه "اسپاداینا" در تورنتو شده بود می‌گوید برخلاف خواست حزب لیبرال که از او می‌خواهد استعفا دهد، قصد دارد به عنوان تنها نماینده مستقل وارد مجلس کانادا شود.
لیبرال‌ها فقط چند روز قبل از انتخابات و پس از انتشار گزارشی از تجاوز جنسی او در روزنامه تورنتو استار روابط خود را با وی قطع کردند. جاستین ترودو گفت که حزب او در هفته آخر انتخابات این موضوع را از طریق همان مقاله متوجه شده و بی‌درنگ از وونگ خواسته که کمپین خود را متوقف کند. وونگ کمپین خود را متوقف کرده بود اما این موضوع جلوی انتخاب شدن وی را نگرفته است. ترودو می‌گوید او بعنوان یک لیبرال نمی‌تواند وارد مجلس گردد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
وونگ نامزدی که ترودو او را قبل از انتخابات به دلیل تجاوز جنسی اخراج کرده بود برنده شد و به مجلس کانادا می‌رود
ترودو، رهبر حزب لیبرال می‌گوید که دو روز قبل از انتخابات، مستقیما وونگ را به عنوان نامزد این حزب کنار گذاشته اما دو روز مانده به انتخابات خیلی دیر بود تا بتواند نام او را از روی برگه‌های رای‌گیری نیز حذف کند. وی در یک رقابت تنگاتنگ و با کسب ۳۹ درصد آراء و با اختلاف ۲,۰۹۴ رای توانست بر "نورم دی‌پاسکال" نامزد نیودموکرات‌ها با ۳۵ درصد آراء در حوزه "اسپاداینا فورت یورک" برتری یافته و کرسی این حوزه در مجلس فدرال کانادا در اتاوا را به خود اختصاص دهد. حزب لیبرال تاکید دارد که وونگ دیگر و به هیچ عنوان بخشی از این حزب نیست. نزدیک‌ترین هم حزبی وونگ نیز از وی خواسته که خود را کنار بکشد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اما وونگ در بیانیه‌ای که امروز منتشر کرد مجددا گفت که بی‌گناه است و افزود: "درک می‌کنم که همه از انتخاب من خوشحال نیستند. به کسانی که چنین احساسی دارند عرض می‌کنم که من علت شک و تردید شما را درک می‌کنم و برای جلب اعتماد شما سخت تلاش خواهم کرد". او همچنین نوشت که از تلاش‌ها برای مقابله با سوء رفتار جنسی در کشور حمایت می‌کند و قول داد پس از فروکش کردن جنجال‌های انتخاباتی، درباره این اتهامات صحبت کند. وی ادامه داد: "ادعای تجاوز جنسی یک موضوع جدی است و شایسته بحث‌هایی بیشتر از یک بیانیه است. به همین دلیل من قصد دارم بعدا به طور کامل و ویژه به آنها بپردازم".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
اتهامات جنسی به او چیست؟
قبل از انتخابات فدرال امسال ۲۰۲۱ کانادا، تورنتو استار از اتهام تجاوز جنسی وونگ در سال ۲۰۱۹ و سپس پس گرفته شدن آن اتهامات و نیز شکایت ۱.۵ میلیون دلاری از بیزینس تولید ماسک وی پرده برداشت. اتهام تجاوز جنسی توسط زنی که با او در سال ۲۰۱۹ بیرون می‌رفته بیان شده و شکایت بیزینسی نیز از طرف زنی که در راه‌اندازی تولیدی ماسک با وی مشارکت داشته مطرح گشته است. طبق گزارش گلوب‌اندمیل وونگ شراکت شریکش را در طی شیوع کرونا از بیزینس تولید ماسک قطع کرده و به همین دلیل با شکایت ۱.۵ میلیون دلاری مواجه است. وونگ هیچکدام از این دو موضوع را به حزب لیبرال اعلان نکرده بود، علیرغم این که طبق اصول این حزب وی ملزم به افشای چنین اطلاعاتی در طول فرایند بررسی تایید هویتش بود. در واقع اکنون حزب لیبرال به دلیل عدم افشای این اطلاعات توسط وی اعلام کرده که وونگ را از حزب اخراج کرده است.
 
خشم مردم
وونگ می‌گوید آنهایی که به او رای داده‌اند روی خدمات او حساب کرده‌اند، اما برخی از رای‌دهندگان به وی روی شبکه‌های اجتماعی آنلاین نوشتند که آنها رای‌های خود را طی روند "رای‌گیری زودتر از موعد" و پیش از آگاهی از اتهام تجاوز جنسی او به صندوق ریخته‌اند و اکنون می‌خواهند رای خود را پس بگیرند. حوزه وونگ مدتهاست که یکی از مهمترین حوزه‌های لیبرال‌ها بوده و مرتبا نماینده لیبرال به مجلس فرستاده از جمله در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۱۵ که نماینده لیبرال این حوزه به ترتیب با اختلاف ۳۵ و ۲۷ درصد نسبت به نفر دوم پیروز کرسی مجلس شده بود. پیش از اینکه این حوزه به دست لیبرال‌ها بیافتد، "اولیویا چاو" نماینده پُرقدرت و شناخته شده نیودموکرات و همسر جک لیتون، هشت سال کرسی آنرا در مجلس در اختیار داشت.
 
معترضان: دوباره انتخابات برگزار کنید
تا بعدازظهر چهارشنبه، بیش از ۱,۶۰۰ نفر با امضای یک طومار آنلاین از وونگ خواستند که استعفا دهد و کسی را نیز جای خود نگذارد تا در انتخابات میان‌دوره کسی جایگزینش شود. یکی از رای‌دهندگان در صفحه گروه فیس‌بوکی ساکنان این حوزه نوشت که آنها تصور می‌کردند وونگ یک نامزد لیبرال خوب است؛ و یک شهروند دیگر نیز نوشت: آنهایی که زودتر رای دادند از ماجرا آگاه نبودند. برخی از این افراد مراتب اعتراض خود را به دفتر خود وونگ و اداره انتخابات کانادا نیز ایمیل کردند و خواستار تجدید انتخابات شدند.
 
شکایت نظامی علیه وونگ
پرونده وونگ در دست بررسی نیروهای مسلح کانادا نیز هست. وزارت دفاع ملی می‌گوید وونگ که از نیروهای رزرو دریایی کانادا بوده، دستگیری و سپس آزادی خود در سال ۲۰۱۹ را به اطلاع ارتش نیز نرسانده است. طبق مقررات نظامی، کلیه اعضای ارتشی ملزم به گزارش هرگونه اتهامات جنایی ثبت شده علیه خود، به افسر فرمانده هستند. وزارت دفاع گفت که این نیرو در حال بررسی پرونده وونگ است و در بیانیه‌اش آورده: "برای روشن‌تر شدن موضوع باید به اطلاع برسانیم که این نیرو به دنبال کشف اتهامات وارده به وونگ و حادثه آنها نیست، بلکه بدنبال اینست که موضوع عدم اطلاع‌رسانی وی به فرماندهی را به نتیجه برساند".
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

کارزار آنلاین علیه وونگ نیز در متن خود به این موضوع ارتش نیز اشاره می‌کند و یکی از دلایل مطرح کردن استعفا را پنهان‌کاری او از ارتش ذکر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, September 22, 2021 - 20:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به