آنامی گفت: این بدترین دوره زندگی من بوده است
"آنامی پل" پس از ماه‌ها درگیری در داخل حزب سبز بر سر حمایت از اسرائیل و سپس چهارم شدن در حوزه انتخابی خود، از رهبری حزب سبزهای کانادا کناره‌گیری می‌کند و می‌گوید "قلبش" را ندارد که به مبارزه برای حفظ قدرت ادامه دهد.
در انتخابات هفته گذشته، آنامی در حوزه "تورنتوی مرکزی" چهارم شد، این سومین تلاش ناموفق وی برای راهیابی به مجلس نمایندگان فدرال کانادا بود. این حزب در انتخابات قبلی ۳ نماینده و در این انتخابات ۲ نماینده را به مجلس فرستاد، و در حین مجلس قبلی یکی از نمایندگانش که از فلسطین در مقابل حملات اسرائیل دفاع کرده بود و با حملات دفتر آنامی مواجه شده بود، از حزب سبز جدا و به لیبرال‌ها پیوسته بود. سبزها در این انتخابات ۲.۳ درصد از آرای عمومی، که کمتر از نیمی از ۶.۵۵ درصد آراء انتخابات قبلی‌ست را به خود اختصاص دادند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
 
اولین زلزله سیاسی پس از انتخابات: آنامی پل رهبر سبزها استعفا کرد
آنامی روز دوشنبه، یک هفته پس از انتخابات فدرال استعفای خود از رهبریت حزب سبز را با گفتن اینکه "این بدترین دوره زندگی من بوده است"، اعلان کرد. سبزها نتوانستند جایگاه خود در مجلس نمایندگان را افزایش دهند، زیرا سهم آنها از آرای عمومی کاهش یافته بود و در داخل حزب نیز با اختلافات شدیدی روبرو بودند. آنامی گفت که درست در صبح روز انتخابات ایمیلی از حزب گرفته که نوشته بود باید وضعیت رهبری حزب مجددا بررسی شود و این موضوع او را در روزهای اخیر به فکر فرو برده بود. او افزوده: "از خودم پرسیدم آیا این چیزی است که بخواهم به آن ادامه دهم، آیا مایل هستم که همچنان با حملاتی که می‌دانستم انجام می‌شود کنار بیایم، آیا باید برای مبارزه پشت مبارزه برای رهبریت حزب ادامه دهم؟ من دیگر حوصله آن را ندارم". پل گفت که می‌داند برخی از اعضاء حزب ناامید خواهند شد و طرفدارانش دوست دارند او در این تیم بماند و تاکید کرد که این تصمیم آسان نبود. وی افزود: "این بدترین دوره زندگی من از بسیاری جهات بوده است، اما من تنها نیستم و شما تنها نیستید".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
آنامی فقط چند هفته قبل از انتخابات با تلاش‌هایی برای برکناری از رهبریت حزبش مواجه شد که به سختی بر آن غلبه کرد و درست در روز رای‌گیری نیز متوجه شد که همین تلاش‌ها دوباره قصد دارند "بررسی خودکار" رهبریت پس از انتخابات را کلید بزنند. او روز دوشنبه گفت که برای آغاز روند استعفای خود و جستجوی رهبر جدید با شورای فدرال حزب تماس گرفته است. این اعلامیه کمتر از یک سال پس از آنکه پل به رهبریت حزب رسید اعلان می‌شود. آنامی اولین زن سیاه‌پوست یهودی بود که رهبری یک حزب بزرگ فدرال در کانادا را به دست گرفته است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
واکنش‌ها به استعفای آنامی پل
پس از اعلان آنامی، رئیس حزب سبز انتاریو از پل به خاطر "رهبری شجاعانه و جسورانه" او تشکر کرد و "دیمیتری لاسکاریس" نفر دوم رقابت رهبریت سال گذشته این حزب گفت استعفای آنامی "تصمیم درستی" برای سبزهاست و افزود: "اکنون زمان آن است که سبزهای کانادایی بر وحدت و تقویت حزب تمرکز کنند".
یکی از دو نماینده حزب سبز در مجلس پیش‌رو، "الیزابت می" رهبر طولانی مدت سابق حزب سبز از جزیره ونکوور است. الیزابت می‌گوید قصدی برای بازگشت به رهبری ندارد و گفته بود که نامزدی آنامی برای سومین بار از حوزه طرفداران لیبرال‌ها نادرست بوده است.
دیگر نماینده مجلس سبزها "مایک موریس" که برای اولین‌بار از حوزه "کیچنر مرکزی" انتخاب شده و رقیب سابق آنامی در رهبری حزب است. موریس گفت که نمی‌خواهد برای رهبریت تلاش کند و افزود که تمرکزش بر نمایندگی حوزه خود در مجلس می‌باشد. وی در مورد آنامی گفت: "من به تصمیم او احترام می‌گذارم، ما بنا به قانون اساسی حزب و بعد از انتخابات و بعلت نرسیدن به برخی از مقاصد، یک روند بازنگری اتوماتیک در رهبریت داریم و من به تصمیم استعفای آنامی پیش از این بررسی احترام می‌گذارم. من مفتخر بودم که با او کارزار انتخاباتی داشتم".
کلیه رهبران حزب‌های دیگر فدرال کانادا، مانند لیبرال‌ها، محافظه‌کاران، نیودموکرات‌ها و کبکی‌ها طی بیانیه‌های کوتاهی از خدمات آنامی پل تشکر کردند. آنامی همراه با ماگزیم برنیه (حزب مردم) تنها دو رهبر حزبی بودند که در مجلس اخیر نتوانستند کرسی مجلس را بدست آورند.
هنوز تاریخ خاصی برای انتخاب جایگزین آنامی مشخص نشده و تا این لحظه کسی خود را کاندیدای جایگزینی وی نکرده است.
 
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, September 28, 2021 - 08:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به