این در حالیست که آمار روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا که بطور ثابت رکورددار و پیشروست، ۱۲۷,۴۶۳ نفر با ۱,۹۷۴ مرگ می‌باشد و آمار ابتلاهای روزانه کانادا (رده ۲۷ جهانی) ۴,۵۹۸ نفر همراه با ۴۴ مرگ است
تا امروز ۱۸ ماه از بسته شدن مرز کانادا و ایالات متحده، به توصیه کانادا و به واسطه ورود کرونا می‌گذرد، اما حتما جمع این ماه‌ها حداقل به ۱۹ ماه خواهد رسید زیرا آمریکا روز دوشنبه تصمیم گرفت حداقل تا ۲۱ اکتبر مرزهایش با کانادا و مکزیک را بسته نگه دارد.
این اعلان برای برای بسیاری از کانادایی‌ها، به ویژه برای "پرندگان برفی" شوک بود. پرندگان برفی کانادا به مهاجرین کانادایی گفته می‌شود که با آغاز فصل سرما از کانادا به نقاط گرمسیر آمریکا می‌روند و با آغاز فصل گرما از آمریکا به کانادا باز می‌گردند.
Shabani-realestate-toronto-canada
 
آمریکا محدودیت‌های مسافرتی ۳۳ کشور از جمله ایران را از اول نوامبر لغو کرد؛ ولی نه کانادا و مکزیک را
در واقع آمریکا مرزهایش را به روی ۳۳ کشوری که پیشتر مرزهایشان را به روی این کشور گشوده بودند، گشوده است، البته بجز کانادا! کانادا مرز خود با ایالات متحده را در ۹ آگوست بازگشایی کرده بود. در واقع آمریکا با این اعلان مرزهایش را به روی مسافران منطقه شینگن اروپا و حتی کشورهای بشدت کرونا زده‌ای مانند برزیل، چین، هند، آفریقای جنوبی، انگلیس و ایران گشوده است. خوب، در آمریکا چه خبره؟ قبل از اینکه بیش از حد در این مورد احساساتی شویم، بیایید نگاهی به حقایق بیندازیم. در ابتدا، باید بگوئیم که لغو این محدودیت‌ها مساوی برداشته شدن پروتکل‌های مربوط به کرونا برای این ۳۳ کشور نیست و پروتکل‌های کرونا لغو نشده‌اند. آمریکا فقط اعلام کرده که محدودیت‌ها را در ماه نوامبر لغو می‌کند و کاملا محتمل است که کاخ سفید این خبر را به صورت استراتژیک و یک روز مانده به اولین سخنرانی عمومی مجمع عمومی سازمان ملل بایدن منتشر کرده باشد.
charlie's meat nofills fresh halal toronto GTA
از سوی دیگر این اعلان می‌تواند برای کانادایی‌ها نور سویی از امید باشد اگرچه تمدید این بسته بودن مانند چند ماه گذشته برای یک ماه و تا ۲۱ اکتبر بوده اما اکنون احتمال باز شدن مرزها به روی کانادا در ماه نوامبر افزایش یافته زیرا هم آمریکا عملا می‌گوید در حال بازگشایی مرزهایش است و هم بین اکتبر تا نوامبر یک ماه فاصله است! یادمان نرود که همین اعلان با خشم و اعتراض شدید کانادایی‌ها و نیز بسیاری از سیاستمداران آمریکایی مواجه شد که می‌گویند باید در نوامبر یا حداقل تا پایان سال شاهد باز شدن مرزهای ایالات متحده باشیم.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
 
insurance بیمه
آیا کانادایی‌ها می‌توانند به آمریکا سفر کنند؟
البته که می‌توانند. کانادایی‌ها مدت‌هاست که می‌توانند به ایالات متحده سفر کنند، مرزهای هوایی هرگز به روی کانادایی‌ها بسته نبوده، به شرطی که به سوی یک شهر پرواز کنند و تست منفی کوید-۱۹ (یا مدارک پزشکی مبنی بر بهبودی از آن) را ارائه دهند. مشکل فقط در سفرهای زمینی است.
برای کانادایی‌هایی که سر مرز با آمریکا زندگی می‌کنند و مرتبا به آمریکا رفت و آمد داشتند، البته که سفر هوایی راحت نیست و معنای خاصی هم ندارد اما فعلا تنها راه است. پس، اگر برای مثال شما در نیاگارا زندگی می‌کنید و می‌خواهید با خانواده خود در بوفالو ملاقات کنید، باید به تورنتو رفته و با هواپیما به بوفالو پرواز کنید، سپس یک ماشین کرایه نماید یا امیدوار باشید که اقوام شما، شما را سوار کنند. این در حالی‌ست که با باز بودن مرزهای زمینی مانند هوایی، شما می‌توانستید بجای چهار تا پنج ساعت و چند صد دلار هزینه، فقط طی بیست دقیقه و چند ده دلار به آنطرف برسید، مگر نه؟
این در حالیست که آمار روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا که بطور ثابت رکورددار و پیشروست، ۱۲۷,۴۶۳ نفر با ۱,۹۷۴ مرگ می‌باشد و آمار ابتلاهای روزانه کانادا (رده ۲۷ جهانی) ۴,۵۹۸ نفر همراه با ۴۴ مرگ است.


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, September 24, 2021 - 08:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به