این اتفاق فقط در انتاریو که امروز ۳,۴۵۳ مورد ابتلای جدید به کرونا را گزارش کرد روی نمی‌دهد، بلکه در کبک که با ۵,۰۴۳ ابتلای روزانه امروز رکورد شکست و مونترال که اعلان وضعیت اضطراری کرد، نیز وضعیت تقریبا مشابهی حکم‌فرماست
به گفته استان انتاریو که هم با صف‌های هزاران نفری تست دادن و واکسن زدن مواجه است، و هم نزدیک به ۵۰ میلیون تست کرونای سریع را در سراسر استان توزیع کرده و حداقل ۲ میلیون دیگر را هم توزیع می‌کند؛ این استان شاهد بازار سیاه چند صد دلاری برای همین تست‌هایی‌ست که بطور برق‌آسا ناپدید می‌شوند. این استان می‌گوید نمی‌تواند به قدر کافی تست سریع برای تقاضای این تست‌ها تهیه کند و به همین دلیل رئیس بهداشت انتاریو در حال معرفی برنامه جیره‌بندی تست‌هاست. امروز "داگ فورد" نخست وزیر انتاریو و "جان توری" شهردار تورنتو بطور جداگانه دوز سوم واکسن خود را زدند و از مردم خواستند که به سرعت برای کاهش خطر دوز سوم واکسن خود را بزنند. این در حالی‌ست که حتی با ۶,۶۰۰ جایی که امروز انتاریو برای واکسیناسیون باز کرد، نوبت‌ها تا اواسط ماه بعد پُر شده‌اند و امیدی به کاهش فشار روی سیستم تست کرونا با کمک واکسیناسیون نمی‌رود.
اما این اتفاق فقط در انتاریو که امروز ۳,۴۵۳ مورد ابتلای جدید به کرونا را گزارش کرد روی نمی‌دهد، بلکه در کبک که با ۵,۰۴۳ ابتلای روزانه امروز رکورد شکست و مونترال که اعلان وضعیت اضطراری کرد، نیز وضعیت تقریبا مشابهی حکم‌فرماست.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
صف‌های کیلومتری برای تست رایگان کرونایی که در بازار سیاه فروخته می‌شوند؛ آیا باید تست داد و پس از آن چه کرد؟
"راس رومانو" وزیر خدمات مصرف کننده دولت انتاریو امروز سه‌شنبه اعلام کرد که استان در حال تلاش برای "شناسایی، ردیابی و جریمه" کردن کسانی است که دست به خرید و فروش و بازار سیاه تست کرونا زده‌اند. وی افزود این افراد تست‌های رایگان دولت، که جزو کالاهای ضروری محسوب می‌شود را با قیمت‌های ناعادلانه‌ای می‌فروشند و ادامه داد: "زمانی که خانواده‌ها می‌خواهند با تست کرونا لایه‌ای دیگر به محافظت از خود و عزیزانشان بیافزایند، دیدن یک عده آدم بدی که کیت‌های تست رایگان دولتی را به فروش می‌رسانند مایه تاسف است". گزارش‌ها نشان می‌دهد تست‌های آنتی‌ژن سریع که می‌تواند در کمتر از ۲۰ دقیقه نتیجه مثبت یا منفی کرونا را تعیین کند، در بازارهای آنلاین به قیمت صدها دلار به فروش می‌رسند. در "کرگ لیست" این تست‌ها بین ۹۰ تا ۳۵۰ دلار فروخته شدند و به گفته رومانو، پلیس حداقل ۹۰۰ مورد شکایت در اینباره دریافت کرده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
رومانو گفت هر فردی که در حال فروش این تست‌ها دستگیر شود ممکن است با جریمه ۷۵۰ دلاری روبرو گردد و اگر کارش به دادگاه بکشد و مجرم شناخته شود، این جریمه به ۱۰۰,۰۰۰ دلار و یک سال زندان خواهد رسید. مدیران شرکت‌ها ممکن است تا ۵۰۰,۰۰۰ دلار جریمه شوند و خود شرکت‌ها نیز در صورت محکومیت با جریمه سرسام‌آور ۱۰ میلیون دلاری مواجه می‌گردند. این جریمه‌ها بر اساس دستور اضطراری دولت داگ فورد در ماه مارس سال گذشته وضع شده تا جلوی بازار سیاه ماسک، دستکش، داروهای سرماخوردگی، مواد ضدعفونی کننده و غیره را بگیرد. در آن هنگام کسی درباره بازار سیاه تست‌های رایگان چیزی نمی‌گفت اما اکنون با ادامه افزایش موارد ابتلا به اومیکرون و هجوم مردم برای آزمایش و نیز محل پخش آنها در فروشگاه‌های پخش مشروب (ال‌سی‌بی‌او) و رونق گرفتن بازار سیاه، این کالا نیز ضروری و شامل این قانون شمرده می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
کمبود تست کرونا و جیره‌بندی
بعدازظهر امروز سه‌شنبه دکتر "کایران مور" مدیر ارشد پزشکی بهداشت انتاریو گفت حتی صف‌ها و نوبت‌های آزمایش تست مولکولی "پی‌سی‌آر" به چند روز رسیده و به همین علت وی افزود که "ممکن است مجبور باشد تا محدودیت‌ها و یا جیره‌بندی خاصی را برای تست‌ها به اجرا بگذارد". وی گفت: "این تست‌ها باید برای اهداف تشخیص بیماری استفاده شود، برای مثال ما امروز ۴۴,۰۰۰ تست مولکولی و ۷۰,۰۰۰ تست آنتی‌ژنی داشتیم که بالاتر از ظرفیت کنونی تخصیص داده روزانه ماست. ما هنوز به حداکثر ظرفیت نرسیده‌ایم اما می‌خواهیم بخشی از این تست‌ها را برای مدیریت شیوع بیماری و تسهیلات مراقبت طولانی‌مدت نگه داریم".
این در حالی‌ست که نرخ مثبت شدن این تست‌ها در انتاریو از تقریبا ۳ درصد در ابتدای همین ماه به بالاترین سطح خود یعنی ۹.۹ درصد در ۲۴ ساعت گذشته رسیده، چیزی که به گفته دکتر مور "واضحا نشان می‌دهد که ما در حال روبرو شدن بیش از پیش با موج شدید کرونا، خیلی بالاتر از آنچه تصور می‌کردیم، هستیم". از سوی دیگر بعید است که انتاریو بتواند ظرفیت آزمایش خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و به حجم کنونی تقاضاها برساند زیرا علاوه بر محدودیت‌های تعدادی آزمایشات و لجستیک رساندن تست‌ها بطور مستقیم به مردم، با محدودیت تعداد کارکنان آزمایشگاه‌ها نیز روبروست.
 
آیا باید تست داد؟
آنهایی که اکنون به سوی تست دادن هجوم برده‌اند به دو دسته عمده تقسیم می‌شوند، گروهی که قبل از دیدار با عزیزانشان در کریسمس و تعطیلات می‌خواهند با این آزمایشات مطمئن شوند اومیکرون ندارند؛ و عده‌ای که فکر می‌کنند در این موج اومیکرونی الان کرونا دارند. در مورد گروهی که پیش از دیدار می‌خواهند تست بدهند نمی‌شود بطور قطعی چیزی گفت بجز اینکه به گفته متخصصان الان وقت دید و بازدید نیست و بهتر است بطور مجازی و از راه دور یکدیگر را ببینند، حتی اگر اومیکرون نسخه خیلی قوی کرونا نباشد.
اما برای عده‌ای که فکر می‌کنند بیمارند، باید سعی کنند ابتدا تست سریع بدهند، اما اگر کیت تست سریع به دستشان نمی‌رسد و علائمی مانند: آبریزش بینی، سردرد، عطسه و گلودرد دارند، بهتر است بدانند اینها همگی از علائم نسخه جدید اومیکرون است و انجام آزمایش کرونا برایشان ضروری‌ست. در حالت ایده‌آل بهتر است با یک واحد بهداشت عمومی محلی تماس بگیرند و سعی کنند که هر چه سریعتر آزمایش مولکولی کرونا بدهند، با اینکه کار این مراکز از شلوغی هم گذشته است. اما اگر نمی‌توانید به هر صورت تست کرونا دهید، بهتر است خود را مبتلا به کووید فرض کنید و تا زمانی که تست نداده‌اید کلیه مراتبی که در ادامه می‌آید را انجام دهید:

با تست یا بدون تست چه باید بکنید؟
در ابتدا بدانید که باید از اطرافیان خود محافظت کنید، زندگی دیگر معمولی نیست، حتما فقط در خانه بمانید و هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا در قرنطینه و از دیگران دور بمانید. بله از دیگران دور بمانید و این شامل افرادی می‌شود که با آنها زندگی می‌کنید حتی اگر دو دوز یا سه دوز واکسن زده‌اند. به یک اتاق جداگانه بروید و در را ببندید، از دستشویی و حمام دیگری استفاده کنید که دیگران از آن استفاده نمی‌کنند و آنچه را که استفاده می‌کنید از دیگران جدا کنید. هوا را فیلترهای هپا تصفیه کنید و تا می‌توانید از دیگران بخواهید از ماسک‌های ان ۹۵ استفاده کنند. سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که حداقل تا ۱۰ روز پس از شروع علائم یا مثبت شدن آزمایش سریع، و سپس ۳ روز دیگر پس از برطرف شدن علائم بیماری باید در قرنطینه باشید. حتما مقامات بهداشت عمومی و پزشک خانواده و کلیه کسانی که با شما در چند روز اخیر در تماس بوده‌اند را در جریان بگذارید تا همه این افراد اقدامات احتیاطی را انجام دهند تا شاید بتوان جلوی شیوع آنرا گرفت.
بدانید حتی اگر تست مولکولی کرونای شما مثبت شود، احتمالاً هرگز نخواهید فهمید که چه نوع و نسخه‌ای از آن را گرفته‌اید و حتی اگر همه علائم یا علائم شدید بیماری را ندارید، کرونا را دست کم نگیرید. فعلا برای کرونا دارویی وجود ندارد، چه برسد به موارد بدون علامت که توسط آزمایشات سریع تشخیص داده می‌شوند یا آنهایی که بیماری شدید ندارند. فقط منزوی و در قرنطینه بمانید تا مطمئن شوید که شخص دیگری را بیمار نمی‌کنید. با موارد خفیف می‌توان به روشی که قبلا با هر سرماخوردگی یا آنفولانزای معمولی برخورد می‌کردید، برخورد کنید؛ اما باید مراقب علائم گوارشی باشید که می‌تواند منجر به کم آبی بدن گردد.

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

مهمترین موضوعی که باید کاملا جدی بگیرید و مراقب باشید، احتمال بروز مشکل تنفسی، درد یا فشار قفسه سینه، گیجی یا مشکل در بیدار شدن است، در این موارد سریعا به تلفن اورژانس (۹۱۱) زنگ بزنید و کمک بخواهید.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, December 21, 2021 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به