پزشکان و متخصصان علائم این بیماری را مجددا بررسی کردند و دریافتند افرادی که واکسینه شده‌اند ممکن است علائم متفاوتی از بیماری کووید نسبت به افرادی که دچار واکسینه نشده‌اند از خود نشان دهند
ظهور واکسن‌های موثر بر کرونا، چهره این بیماری را تغییر داده، اما همراه با آن علائم بیماری نیز نسبت به روز اول متفاوت‌تر شده‌اند و به همین دلیل نیاز به هوشیاری بیشتری در تشخیص آن دارید. جدی نگرفتن این بیماری، همچنانکه در آمریکا شاهدش هستیم، به تنهایی در هفته گذشته، جان بیش از ۱۰,۰۰۰ نفر را گرفته است. ویروس کرونا می‌تواند توسط هم واکسن‌زده‌ها و هم واکسن نزده‌ها از شخصی به شخص دیگری منتقل شود.
طبق گزارشات، افرادی که واکسینه شده‌اند نیز ممکن است همچنان دچار بیماری شدید شوند، اگرچه این موارد نادر هستند، اما همچنان باید به هوش باشند. به همین علت پزشکان و متخصصان علائم این بیماری را مجددا بررسی کردند و دریافتند افرادی که واکسینه شده‌اند ممکن است علائم متفاوتی از بیماری کووید نسبت به افرادی که دچار واکسینه نشده‌اند از خود نشان دهند.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
 
علائم کرونا با توجه به نسخه‌های جدید و واکسن تغییر کردند؛ واکسن زده یا نزده به این علائم توجه کنید
دو پزشک در مورد شایع‌ترین علائم کوید که در خط مقدم این مرحله از همه‌گیری مشاهده می‌کنند اطلاعات زیر را در اختیار سازمان بهداشتی "ای‌تی‌ان‌تی" گذاشتند. دکتر "کارن جوبانیک" پزشک و استادیار طب اورژانس در دانشکده پزشکی دانشگاه ییل و نویسنده کتاب "شکست دادن ویروس کرونا" می‌گوید: " به نظر می‌رسد علائم این بسته به این که فرد واکسینه شده باشد یا نه، متفاوت شده باشد".
Han Dong Toronto Canada MP
پس از آنکه کارن تقسیم‌بندی‌های علائم را بر حسب واکسیناسیون به پایان رساند، دکتر "وینیشا ن. آمین" از بیمارستان دانشگاه مریلند که هر روزه با کرونا درگیر است، از چگونگی علائم جدید می‌گوید. او به ویژه به علائم کرونای دلتا که جهانگیر شده است اشاره بیشتری دارد.
 
Car Home Low rate insurance بیمه
۱- علائم کرونا، اگر واکسن زده‌اید:
کارن می‌گوید در حال حاضر علائم اصلی کوید در افراد واکسینه شده عبارتند از:

  • آبریزش بینی و احتقان
  • سردرد
  • عطسه کردن
  • گلو درد
  • از دست دادن طعم یا بو

او می‌گوید: "ضعف و خستگی خفیف نیز در افراد واکسینه شده غیر معمول نیست." اکثریت قریب به اتفاق علائم پیشرفت بیماری خفیف هستند و اکثر مردم احساس می‌کنند که دچار سرماخوردگی سختی شده‌اند.
 
۲- علائم کرونا، اگر واکسن نزده‌اید:
کارن می‌افزاید: " افراد واکسینه نشده، بیشتر احتمال دارد که دچار تب، سرفه شدید، سردرد، گلودرد و آبریزش بینی شوند، بعلاوه از دست دادن طعم و بو. تهوع و استفراغ و اسهال در افراد واکسینه نشده شایع‌تر است که البته در نسخه‌های اولیه (چینی و انگلیسی) بسیار شایع‌تر بود، و اکنون در نسخه دلتا کمتر دیده می‌شود. باید اضافه کنم که بدن درد در افراد واکسینه نشده بسیار بدتر از افراد واکسن زده است.
 
۳- علائم کرونای شدید:
کارن می‌گوید: "برای افرادی که مبتلا به بیماری شدید کووید می‌شوند تنگی نفس امری معمول است. البته امکان دارد تا حدود یک هفته پس از آغاز بیماری تنگی نفس رخ ندهد و نیز ممکن است کار به بیمارستان بکشد.
 
۴- به نظر می‌رسد علائم دلتا سریع‌تر از دیگر کروناها ظاهر می‌شوند:
وینیشا معتقد است "تفاوت اصلی که پزشکان در حال حاضر در بیماران بستری کوید-۱۹ مشاهده می‌کنند این است نسخه‌های واگیردارتر و خطرناک‌تر کرونا، مانند نسخه دلتا، علائم‌شان سریع‌تر و شدیدتر رخ می‌دهد. او می‌گوید: "علائم اصلی بیماران کرونایی بستری شده که واکسن نزده‌اند کمی اکسیژن، تنگی نفس، تب، لرز، حالت تهوع غیرقابل کنترل، استفراغ و اسهال باشد که در مقایسه، باید بگویم بیماران واکسینه شده عموما علائم‌شان خفیف‌تر و شامل تهوع و خستگی است".
 
۵- در صورت احساس بیماری چه باید کرد؟
کارن می‌گوید: "بسیاری از افراد حتی با ابتلاهای گسترده، هیچ علائمی را از خود بروز نمی‌دهند، به همین دلیل ما برآورد واقعی از زمان درگیری بیماری نداریم و آنها هم طبیعتا برای انجام تست کرونا مراجعه نمی‌کنند". او می افزاید: حتی در صورت واکسیناسیون، در صورت بروز علائم، دادن تست کرونا و قرنطینه ضروری است زیرا افراد واکسینه شده هم بیماری را به دیگران منتقل می‌کنند به ویژه آنکه برخی از اطرافیان هر فردی، چه واکسن زده و چه واکسن نزده، می‌تواند در معرض خطر بیماری شدید قرار گیرد زیرا اثر و شدت این بیماری روی افراد مختلف، متفاوت است.
 
۶- چگونه می‌توان ایمن ماند؟
اگر هنوز واکسینه نشده‌اید، این کار را در اسرع وقت انجام دهید. وینیشا می‌گوید: "افراد واکسینه نشده بین ۶ تا ۱۰ برابر بیشتر از افراد واکسینه شده کارشان به بیمارستان می‌کشد. آمار کنونی می‌گوید کمتر از یک درصد از افراد واکسینه شده بستری می‌شوند. واکسن‌ها به نجات جان افراد کمک می‌کنند". او می‌گوید علاوه بر واکسن کلیه مراتب بهداشتی از جمله ماسک و فاصله فیزیکی را نیز رعایت کنید و مهمتر از همه، اگر مجبور نیستید اصلا از خانه بیرون نروید.

پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, September 17, 2021 - 21:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به