کنی گفت: تصمیم بهار امسال ما برای بازگشایی و آغاز زندگی عادی و نرمال بر اساس داده‌های نرخ واکسیناسیون و سایر مکان‌ها، اشتباه بوده و عذرخواهی می‌کنم
"جیسون کنی" نخست وزیر آلبرتا در کنفرانس خبری اضطراری چهارشنبه شب خود گفت: "تصمیم بهار امسال ما برای بازگشایی و گذر از همه‌گیری کرونا به شیوع محدود آن، و آغاز زندگی عادی و نرمال با این ویروس که بر اساس داده‌های نرخ واکسیناسیون و سایر مکان‌ها گرفتیم، معلوم شده که اشتباه بوده و از این بابت عذرخواهی می‌کنم". ماه‌هاست که دانشمندان درباره لزوم برقرار نگاه داشتن ماسک، فاصله فیزیکی و رعایت کامل دستورالعمل‌های علمی هشدار داده بودند اما کنی پیشتر گفته بود: متخصصان و روزنامه‌نگارانی که دارند هشدار می‌دهند، در واقع در حال گسترش دادن ترس میان مردم هستند... واکسن ما را ابرقدرت کرده... ما جامعه را تعطیل نمی‌کنیم. ماه پیش دکتر دیوید فیسمن، مشاور ارشد کرونا در انتاریو نیز در اعتراض به دخالت سیاست در علم و عدم ارائه پیش‌بینی‌ها به مردم در انتاریو استعفا داده بود.
آلبرتا که روزهای تلخی را می‌گذراند امروز گزارش داد که ۱,۶۰۹ مورد ابتلای جدید به کرونا و ۲۴ مورد مرگ و میر ناشی از آن داشته و به دلیل آنچه آمار ثابت بالای هزار و پانصد نفر ابتلای روزانه به کرونا خوانده، وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرد و از همین لحظه کلیه اقدامات مقابله با کرونا برای جلوگیری از بدتر نشدن بحران جاری را فورا بازگرداند. موج چهارم آلبرتا اکنون به اندازه ۹۰% موج دوم و ۸۰% موج سوم رسیده، ۷۹% جمعیت یک دوز و ۷۱% جمعیت دو دوز واکسن زده‌اند. در جهان نیز هنوز آمریکا با ۱۶۴,۹۱۹ ابتلای روزانه و ۲,۲۸۲ مرگ روزانه در صدر بدترین‌هاست. کانادا در جایگاه ۲۳، اسرائیل مقام ۱۹ و ایران در رتبه ۵ قرار گرفته است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
اثبات علم با عذرخواهی رسمی نخست وزیر آلبرتا: اعلان وضعیت اضطراری و بستن پائیزی پس از بازگشایی سیاسی تابستانه
پس از اعتراف و عذرخواهی رسمی کنی، "ریچل ناتلی" رهبر حزب نیودموکراتیک که حزب رقیب دولت محافظه‌کار آلبرتاست، گفت که بحران کنونی تقصیر خود کنی است و او باید مسئولیت آنرا بر عهده بگیرد و افزود: "آنچه از نخست وزیر دیدیم عذرخواهی نبود؛ این تلاشی شرم‌آور برای فرار از مسئولیت بود. جیسون کنی، دولت و حزب محافظه‌کار حتی هم اکنون نیز به طرز نابخشودنی دیر عمل کردند و امروز هزینه ناجوانمردی‌های آنها را همه آلبرتایی‌ها پرداخت می‌کنند. من از مردم خواهش می‌کنم که با هم متحد شوند و کلیه اقدامات مقابله با کرونا را دوباره کاملا رعایت کنند".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
دکتر دینا هینشاو، مدیر ارشد پزشکی استان که دیروز اظهار پشیمانی عمیق کرده بود، در پی سخنان کنی گفت که آلبرتا باید با چالش موج چهارم کرونا مقابله کند، به ویژه اینکه ظرفیت بیمارستان‌ها تقریبا به اشباع رسیده است. او افزود: "این که دوباره از آلبرتایی‌ها بخواهیم دوباره به دوران بستن‌ها برگردند، رنج‌آور اما کاملا ضروری‌ست. بیمارستان‌های ما نمی‌توانند جوابگوی افزایش چشمگیر و سریع بیماران کوویدی کنونی باشند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
اعلان وضعیت اضطراری و بازگشت به بستن‌های سفت و سخت
جیسون کنی با اعلان وضعیت اضطراری، اقدامات سختگیرانه و گسترده‌ای را برای مقابله با شیوع کوید-۱۹ دوباره برقرار کرد. وی درست پس از عذرخواهی گفت: "برای جلوگیری از بحران جاری، ما باید سه کار را فورا انجام دهیم: اول، باید ظرفیت مراقبت‌های بهداشتی خود را به حداکثر برسانیم. دوم، با عدم تماس با دیگران {از طریق در خانه ماندن، در خانه کار کردن، ماسک زدن، فاصله فیزیکی را رعایت کردن} انتقال ویروس را کاهش دهیم. و سوم، باید تا آنجا که ممکن است افراد بیشتری را واکسینه کنیم". کنی هشدار داد بدون انجام این ملاحظات ممکن است ظرفیت بیمارستان‌ها در ۱۰ روز آینده کاملا اشباع شود.
اقدامات مقابله با کرونای جدید که آلبرتا را تا مرحله اول بازگشایی به عقب می‌برد شامل محدودیت‌هایی برای رستوران‌ها، مجالس، عروسی‌ها، خاکسپاری‌ها، خرده‌فروشی‌ها، مکان‌های تفریحی، ورزشی و باشگاه‌ها و حتی خانه‌هاست:

  • ماسک زدن و رعایت فاصله فیزیکی اجباری است. این شامل مدارس کلاس ۴ و بالاتر نیز می‌شود.
  • کار در خانه اجباری خواهد بود، مگر اینکه غیر ممکن باشد.
  • گردهمایی‌های خصوصی در فضای داخلی برای افراد کاملا واکسینه شده محدود به یک خانوار و ۱۰ نفر است. مراسم عروسی و تشییع جنازه داخل سالن محدود به ۵۰ نفر و ۵۰ درصد ظرفیت خواهد بود.
  • بدون واکسن مجاز به شرکت در هیچ گردهمایی داخلی نیستید.
  • تجمع در فضای باز حداکثر به ۲۰۰ نفر محدود می‌شود و همیشه باید فاصله فیزیکی دو متری را رعایت کنید.
  • رستوران‌ها فقط به صرف غذا در فضای باز محدود می‌شوند، فروش مشروب در ساعت ۱۱ شب متوقف می‌شود.
  • خرید از خرده‌فروشی‌ها و یا حضور در مراکز تفریحی به یک سوم ظرفیت محدود می‌شوند.
  • همه نوع فعالیت ورزشی، تناسب اندام و تفریحی در فضاهای داخلی برای بزرگسالان ممنوع است.

 
عقب‌نشینی کنی و اعلان پاسپورت واکسیناسیون
علاوه بر اعلانات فوق، کنی امروز اعلان کرد که این استان پاسپورت واکسیناسیون را هم راه‌اندازی می‌کند. در هفته‌های اخیر دولت آلبرتا با فشارهای پزشکان، متخصصان و حتی احزاب و گروه‌های تجاری مواجه بوده تا مانند دیگر استان‌ها پاسپورت واکسیناسیون را به اجرا بگذارد.
کنی گفت که امروز "با اکراه و به رغم نگرانی‌های قبلی" تصمیم به صدور این پاسپورت‌ها را گرفته و افزود: "قبلا متعهد شده بودم که به دلیل مسائل حقوق خصوصی افراد، پاسپورت واکسیناسیون را اجرا نکنم اما اکنون باید برای اجتناب از زیاد شدن تعداد مرگ‌ها مجبور هستم آنرا به جریان بیاندازم. ما باید با واقعیت‌ها روبرو شویم، از نظر اخلاقی، قانونی و حفاظت از زندگی مردم، راه دیگری نداریم. البته هیچ‌کس مجبور نیست بر خلاف میلش واکسن بزند و گزینه «جواب منفی تست کرونا» را به عنوان جایگزین پاسپورت واکسیناسیون دارد، اما با توجه به این که واکسینه نشده‌ها بیمارستان‌ها را پُر کرده‌اند، این تنها انتخاب مسئولانه ماست".

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

بر اساس این برنامه، آنهایی که پاسپورت واکسیناسیون دارند یا آزمایش کرونای آنها منفی‌ست می‌توانند در محل‌های کار یا رویدادهای اجتماعی با رعایت بندهای فوق حضور یابند. برای ورود به این اماکن که شامل رستوران‌ها ، کافه‌ها و دیگر مکان‌هاست افراد ۱۲ سال به بالا باید مدارک واکسیناسیون یا نتیجه آزمایش منفی اخیر خود را نشان دهند.

در اینباره بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, September 15, 2021 - 23:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به