میکروپلاستیک‌ها ممکن است به جزء ضروری ابرها تبدیل شده باشند و تقریبا هر چیزی را که ما می‌خوریم و می‌نوشیم، به نحوی از طریق "باران‌های پلاستیکی" آلوده شده باشند
محققان ژاپنی تایید کرده‌اند که میکروپلاستیک‌ها در ابرها وجود دارند، جایی که احتمالا به روش‌هایی که هنوز به طور کامل شناخته نشده‌اند، بر آب و هوا اثر می‌گذارند.
تجمع میکروپلاستیک‌ها مدت‌هاست که در فاضلاب‌ها، رودخانه‌ها و اقیانوس‌های جهان یافت شده که این خود بسیار نگران کننده بوده زیرا قابلیت ورود به چرخه طبیعت از جمله بدن انسان را دارد. اخیرا، دانشمندان آمریکایی آنها را در باران جمع‌آوری شده از ۱۱ پارک ملی پیدا کردند. اکنون، یک مطالعه جدید برای اولین بار نشان داد که میکروپلاستیک‌ها نیز در "تروپوسفر" آزاد، که پایین‌ترین لایه جو زمین و در سطح مرزی اتمسفر که در تماس با سطح زمین هست نیز وجود دارد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
علمی؛ بسیار نگران کننده: دانشمندان ژاپنی میکروپلاستیک‌ها را در ابرها و بالای کوه فوجی یافتند
در مطالعه‌ای که در مجله "اینوایرومنتال کمیستری لترز" منتشر شد، دانشمندان ژاپنی به منظور جمع‌آوری آب از مه‌هایی که قله‌ها را پوشانده‌اند، به کوه فوجی و کوه اویاما صعود کردند، سپس تکنیک‌های تصویربرداری پیشرفته‌ای را برای تعیین خواص فیزیکی و شیمیایی نمونه‌ها به کار بردند. این تیم ۹ نوع مختلف پلیمر و یک نوع لاستیک را در میکروپلاستیک‌های موجود در هوا شناسایی کردند که اندازه آن‌ها از ۷.۱ تا ۹۴.۶ میکرومتر بود. طبق نمونه‌های آنها، هر لیتر (۰.۲۶ گالن) آب ابری آزمایش شده حاوی ۶.۷ تا ۱۳.۹ قطعه پلاستیک بود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این آب‌های جمع‌آوری شده از ابرها را "آب‌ابر" می‌نامند. دانشمندان دانشگاه "واسدا" در ژاپن این آب‌ابرها را از قله کوه فوجی، دامنه‌های جنوب شرقی کوه فوجی (تاروبو) و قله کوه اویاما - مناطقی در ارتفاعات بین ۱,۳۰۰ متر تا ۳,۷۷۶ متر جمع آوری کردند. تجزیه و تحلیل مسیر معکوس در قله کوه فوجی نشان داد که میکروپلاستیک موجود در هوا در آب‌ابر عمدتا از اقیانوس سرچشمه می‌گیرد. "هیروشی اوکوچی" از این دانشگاه که نویسنده ارشد این تحقیق نیز هست چنین هشدار داد: "اگر به موضوع «آلودگی پلاستیکی هوا» به طور فعال پرداخته نشود، تغییرات آب و هوا و خطرات زیست‌محیطی ممکن است به واقعیت تبدیل شوند و در آینده آسیب‌های زیست‌محیطی جبران‌ناپذیر و جدی ایجاد کنند". اوکوچی گفت، هنگامی که میکروپلاستیک‌ها به اتمسفر بالایی می‌رسند و در معرض اشعه ماوراء بنفش نور خورشید قرار می‌گیرند، تجزیه می‌شوند و به گازهای گلخانه‌ای کمک می‌کنند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
هیروشی افزوده است: "[میکروپلاستیک‌ها] در اتمسفر فوقانی به دلیل تشعشعات شدید فرابنفش بسیار سریع‌تر از روی زمین تجزیه می‌شوند و این تجزیه گازهای گلخانه‌ای را آزاد می‌کند که آن هم به گرم شدن کره زمین کمک می‌کند. در نتیجه، یافته‌های این مطالعه می‌تواند برای توضیح اثرات ریز پلاستیک‌ها در پیش‌بینی‌های آینده گرمایش جهانی مورد استفاده قرار گیرد". چرخه میکروپلاستیک مطرح شده توسط این دانشگاه در شکل زیر منتشر شده است:
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
چرخه گردش میکروپلاستیک

میکروپلاستیک‌ها که به‌عنوان ذرات پلاستیک زیر ۵ میلی‌متر تعریف می‌شوند، از پساب‌های صنعتی، منسوجات، لاستیک‌های مصنوعی خودرو، محصولات مراقبت شخصی و سایر منابع به دست می‌آیند و متاسفانه قبلا نه تنها در آب، بلکه در داخل بدن ماهی‌ها، یخ‌های دریای قطب شمال و در برف‌های کوه‌های پیرنه بین فرانسه و اسپانیا نیز کشف شده بودند. با این حال، مکانیسم‌های انتقال آنها به چنین مکان‌های متنوعی نامشخص باقی مانده بود، به‌ویژه اینکه تحقیقات در مورد منتقل شدن میکروپلاستیک در هوا تاکنون بسیار بسیار کم بوده است. نویسندگان در مقاله خود نوشتند: "تا جایی که ما می‌دانیم، این اولین گزارش در مورد میکروپلاستیک‌های موجود در هوا در آب‌ابر است".

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


این دانشگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تحقیقات نشان می‌دهد که میکروپلاستیک‌ها توسط انسان و حیوانات به طور یکسان خورده یا استنشاق می‌شوند و در اندام‌های متعددی مانند ریه، قلب، خون، جفت و مدفوع شناسایی شده‌اند. ده میلیون تن از این تکه‌های پلاستیکی به اقیانوس ختم می‌شوند، با برخورد امواج به صورت اسپری آزاد می‌شوند و در بصورت "ایربون" وارد جو می‌شوند. این نشان می‌دهد که میکروپلاستیک‌ها ممکن است به جزء ضروری ابرها تبدیل شده باشند و تقریبا هر چیزی را که ما می‌خوریم و می‌نوشیم، به نحوی از طریق "باران‌های پلاستیکی" آلوده شده باشند. پیشتر سوئدی‌ها هم نشان داده بودند که دیگر آب باران هم برای نوشیدن مناسب نیست. شواهد در حال ظهور، میکروپلاستیک‌ها را با طیف وسیعی از اثرات بر سلامت قلب و ریه و همچنین سرطان ها، علاوه بر آسیب زیست محیطی گسترده، مرتبط می‌دانند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, September 29, 2023 - 08:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به