دو منطقه ریچموندهیل (با ۲ حوزه) و ویلودیل (با یک حوزه) ایرانی‌نشین‌ترین حوزه‌های کانادا هستند
بنا به گزارش سی‌بی‌سی با شروع مجدد مبارزات انتخاباتی فدرال برای دومین بار در دو سال اخیر، حوزه‌هایی که در آن کاندیداها رای‌های نزدیک به هم دارند تاثیر بسیار مهمی در شکل‌گیری دولت کانادا در ماه آینده ایفا خواهد کرد.
در سال ۲۰۱۹، برخی از نمایندگان در بزرگشهر تورنتو تنها با تفاوت چند ده یا چند صد رای به مجلس کانادا راه یافتند و انتظار می‌رود که در این دوره و در ۲۰ سپتامبر نیز شاهد رقابت شدیدی میان آنها باشیم. پنج حوزه در بزرگشهر تورنتو شاهد رقابت شانه‌به‌شانه کاندیداها با یکدیگر است که در یکی از حوزه‌ها یک ایرانی‌‌تبار به رقابت می‌پردازد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
بعلاوه باید گفت که دو منطقه ریچموندهیل (با ۲ حوزه) و ویلودیل (با یک حوزه) ایرانی‌نشین‌ترین حوزه‌های کانادا هستند که آرای ایرانیان در این سه حوزه کاملا روی مجلسی شدن موثر است. این پنج حوزه به ترتیب نزدیکی آراء در انتخابات گذشته عبارتند از:
 
انتخابات مجلس کانادا شاید بسته به رقابت شدید این پنج حوزه انتخاباتی با دو حوزه ایرانی‌نشین باشد

  • ریچموندهیل؛ ایرانی‌نشین (۱۱۲ رای): "مجید جوهری" لیبرال ایرانی‌تبار از حوزه ریچموندهیل دوره پیش در سال ۲۰۱۹ فقط با ۱۱۲ رای بیشتر از "کاستاس مناگاکیس" محافظه‌کار به کرسی مجلس دست یافت. این سومین رقابت این دو نفر است. منگاکیس برای یک دوره از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ کرسی ریچموندهیل را در اختیار داشت و پیش از او این حوزه در اختیار لیبرال‌ها بوده است. "آدام د ویتا"، "ایچها کور کوهلی" و "ایگور تورگوف" نامزدهای به ترتیب نیودموکرات، سبزها و حزب مردم در این حوزه هستند که هر پنج نفرشان در انتخابات قبلی با هم رقابت کرده بودند. نماینده مجلس انتاریو از این حوزه "دیزی وای" محافظه‌کار است.
  • کینگ - وان (۹۱۱ رأی): این حوزه از سال ۲۰۱۲ بوجود آمده و نسبتا جدید بوده و شامل بخش‌هایی از "اوک ریجز" و "وان" می‌شود که هر دو سال‌ها کاملا لیبرالی بودند اما اکنون با آرایی کم به سمت محافظه‌کاران چرخیده‌اند. "دب شولته" نماینده این حوزه که لیبرال است قبلا مشاور شورای شهر "یورک" و "وان" بوده و فقط با ۹۱۱ رأی در انتخابات قبلی توانسته بود "آنا روبرتز" محافظه‌کار را شکست دهد. اما با این حال رابرتز که به واسطه سابقه سه دهه بانکداری و امور مالی در این حوزه فعال است می‌تواند این دوره رای‌ها را به سمت محافظه‌کاران بچرخاند. در این حوزه "گیلمر اپریسن" نامزد حزب مردم شده و احزاب سبز نیودموکرات هنوز نامزدی معرفی نکرده‌اند. نماینده مجلس انتاریو از این حوزه "استفان لچه" محافظه‌کار است که وزیر آموزش و پرورش انتاریوست و یکی از بهترین وزرای تاریخ استان به شمار می‌رود.
  • آرورا - اوک‌ریجز - ریچموندهیل؛ ایرانی‌نشین (۱,۳۱۹ رأی): این حوزه نیز مانند کینگ - وان از سال ۲۰۱۲ ایجاد شده است. "لیونا آلسلوف" خلبان سابق نیروی هوایی سلطنتی کانادا نمایندگی کنونی این حوزه را مجلس کانادا به عهده دارد. لیونا از انتخابات ۲۰۱۵ به عنوان کی نماینده لیبرال به مجلس روفت اما در سال ۲۰۱۸ از لیبرال‌ها جدا شد و به محافظه‌کاران پیوست و مدتی نیز سمت جانشینی "اندرو شیر" رهبر سابق حزب محافظه‌کار را نیز بدست آورد. او در انتخابات ۲۰۱۹ "لیا تیلور روی" نامزد لیبرال‌ها را با تفاوت ۱,۳۱۹ رأی شکست داد و این دوره نیز این دو نفر رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند. لیا کارشناسی ارشد سیاسی از دانشگاه هاروارد دارد. احزاب نیودموکرات، سبز و مردم هنوز نامزدی را معرفی نکرده‌اند. نماینده مجلس انتاریو از این حوزه "مایکل پارسا" محافظه‌کار ایرانی‌ست که مدتهاست معاونت وزارتخانه‌های مشاغل کوچک و خزانه‌داری را برعهده دارد.
  • داونپورت (۱,۴۷۲ رای): این حوزه غربی شهر تورنتو از ۱۹۶۲ تا سال ۲۰۱۱ یک ضرب لیبرالی بوده و اکنون نیز نماینده‌اش "جولی ژروویچ" لیبرال است. اما در یک دوره بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ "اندرو کش" نماینده سابق نیودموکرات این روند را قطع کرده بود که به واسطه موج قرمز جاستین ترودو کرسی خود را از دست داده بود. جولی که دو دهه در زمینه بانکداری و بیوتکنولوژی کار می‌کرد از ۲۰۱۵ نماینده این حوزه است و در انتخاب گذشته نیز برای دومین بار با ۱,۴۷۲ رای اندرو را پیش از بازنشستگی شکست داده بود که نتیجتا در این دوره با "آلخاندرا براوو" یک فعال اجتماعی چند زبانه روبرو می‌شود. "آدریان کوری" از سبزها، "تارا دوس رمدیوس" از مردم دیگر کاندیداها هستند و محافظه‌کاران هنوز نامزدی اعلام نکرده‌اند. نماینده مجلس انتاریو از این حوزه "مریت ستیلس" نیودموکرات است.
  • نیومارکت - آرورا (۲,۸۷۸ رای): نماینده این حوزه اکنون "تونی وان بینن" لیبرال است که بیش از یک دهه شهردار نیومارکت بود. تونی در سال ۲۰۱۹ با غلبه بر "لوئیس براون" محافظه‌کار با ۲,۸۷۸ رای به کرسی مجلس رسید. در این دوره "هارولد کیم" با شکست دادن لوئیس در حزب محافظه‌کار، مقابل تونی می‌ایستد. کیم جانشین شهردار آرورا است. این حوزه از سال ۲۰۰۴ با ادغام نیمی از حوزه یورک شمالی و یک چهارم کینگ - وان ایجاد شده که "بلیندا استروناچ" محافظه‌کار آنرا یک سال نمایندگی می‌کرد تا اینکه در مجلس از محافظه‌کاران جدا شد و به لیبرال‌ها پیوست. احزاب سبز، نیودموکرات و مردم هنوز نامزدهای خود در این حوزه را اعلام نکرده‌اند. نماینده مجلس انتاریو از این حوزه "کریستین الیوت" محافظه‌کار است که وزیر بهداشت انتاریو نیز می‌باشد.

چه می‌شود؟

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
ثابت شده در طی انتخابات علاوه بر این حوزه‌ها در برخی حوزه‌های دیگر نیز بنا به شرایطی رقابت‌های نزدیک و شانه‌به‌شانه رخ می‌دهد. ترودو با اعتماد به نظرسنجی‌ها و با پشتوانه عملکردش و ضعف اوتول محافظه‌کار در پی کسب چندین کرسی جدید از چند منطقه عمدتا در کبک و احتمالا مرکز کاناداست اما بزرگشهر تورنتو همیشه ثابت کرده که می‌تواند با تغییر چند حوزه معادلات را بر هم بزند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, August 17, 2021 - 08:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به