در این داستان از پلیس گرفته تا شرکت بیمه درگیر می‌شوند و معتقدند دولت باید کاری کند
"ملیسا والش" می‌گوید یک سال پیش، زمانی که کلاهبرداران تقریبا بدون اطلاع خانواده، خانه عموی بزرگ او را در شرق تورنتو فروختند، پلیس به خانواده‌اش اطمینان داد که این اتفاق فقط برای آنها افتاده اما این درست نبود.
در طی هفته گذشت ایران استار دو گزارش از دو خانه را منتشر کرده است: باز هم اتفاق افتاده: خانه یک سالمند را در تورنتو بدون اینکه روحش خبر داشته باشد گذاشتند برای فروش! و نیز زن و شوهر تورنتویی پس از بازگشت از مسافرت خارج از کشور متوجه شدند خانه آنها در غیابشان فروخته شده است. تحقیقات کنونی نشان می‌دهد ده‌ها خانه دیگر به روشی مشابه فروخته شده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
کلاهبرداری بزرگ در تورنتو و ونکوور: دزدان جاعل حرفه‌ای حداقل ۳۰ خانه را بدون اطلاع صاحبان آنها فروخته‌اند؛ روش آنها چیست؟
پشت این کلاهبرداری‌های مربوط به املاک و مستغلات، که در آن حداقل ۳۰ خانه در بزرگ‌شهر تورنتو بدون اطلاع مالکان واقعی آنها فروخته شده، تعداد انگشت شماری از گروه‌های تبهکار حرفه‌ای جاعل و سازمان‌یافته هستند. ‌این افشاگری‌ها از سوی یک شرکت تحقیقاتی خصوصی‌ که برای یک شرکت بیمه‌ کار می‌کند انجام شده که طی تحقیقاتی ‌سعی می‌کند تا کلاهبرداری‌هایی را که میلیون‌ها دلار برای شرکت‌های بیمه‌ خسارت دارد، را حل کند. همه گروه‌های درگیر چنین پرونده‌هایی معتقدند که دولت باید استانداردهای تایید هویت مالک و نیز مشاوران املاک و جابجا کنندگان پول را بهتر کند زیرا دیگر تنها اتکا به کارت‌های شناسایی‌ کافی نیست.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"برایان کینگ"، رئیس و مدیر عامل گروه مشاوره بین‌المللی "کینگ" می‌گوید: ‌ما به نوعی از چهار یا پنج گروه سازمان‌دهی شده که در کلان شهر تورنتو کار می‌کنند، آگاه هستیم.‌ شرکت کینگ در حال حاضر در حال بررسی چهار مورد کلاهبرداری در سراسر بزرگ‌شهر تورنتو است که طی آن با استفاده از سرقت هویت مالک اصلی خانه، خانه به فروش رفته و پول نقد دریافت شده است. در مواردی دیگر، ‌‌حداقل ۲۶ مورد دیگر، کلاهبرداری بیرون کشیدن پول از خانه یا فروش آن، ‌که در آنها بطور موفقیت‌آمیز و بدون رضایت مالک ارزش نقدی خانه خالی شده، وجود دارد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
علاوه بر چهار ادعایی که کینگ در حال بررسی آنها است و به واسطه شکایات صاحب اصلی خانه و صاحب جدید خانه سراغ شرکت بیمه رفته‌اند، سه شرکت بیمه‌گر دیگر نیز‌ در کانادا‌، همگی ادعاهای کلاهبرداری دریافت کرده‌اند، که بر اساس آن ملک صاحب خانه بدون اطلاع آنها فروخته شده است. "کارن دکر"، معاون ارشد "استوارت تایتل"‌ می‌گوید که شرکتش‌ برای کلاهبرداری ‌و فروش خانه بدون اطلاع‌ صاحب خانه واقعی، ‌بیش از یک‌ مورد گزارش را در منطقه تورنتو دریافت کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
تکنیک فروش خانه بدون اطلاع صاحب خانه
کینگ می‌گوید: "یک گروه تبهکار سازمان‌یافته در ابتدا با بررسی سوابق عمومی موجود، خانه‌ای که وام مسکن ندارد و یا مبلغ وام مسکن آن بسیار کم است اما ارزش خانه زیاد می‌باشد را انتخاب می‌کنند. سپس از شناسنامه‌های دزدیده شده یا جعلی استفاده می‌کنند و ‌‌افرادی‌ را استخدام می‌کنند تا با تظاهر به ‌مستاجر بودن و تمایل به دیدن خانه بتوانند‌ به خانه دسترسی پیدا کنند، اینجاست که می‌توانند رفت و آمد به خانه داشته باشند و خریدار بیچاره را گول بزنند. آنها از سوی دیگر با سایر همدستانشان هویت مالکان خانه را جعل می‌کنند تا آن را به فروش برسانند. اما پس از دسترسی به خانه با اجاره و گذاشتنش برای فروش، عملیات فروش به سرعت اتفاق می‌افتد. برای فروش، صاحبانخانه‌های تقلبی اغلب اولین پیشنهاد خریدی که رقم معقولی را داده باشد، می‌پذیرند.
در بسیاری از مواقع افرادی که خود را بعنوان مالک خانه جا می‌زنند، مجرمان خُرده پایی هستند که دستمزدی بین ۵,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار می‌گیرند تا بایستند و تظاهر کنند که ‌صاحب‌خانه هستند. اما بیشترین سود را کسانی می‌برند که کلاهبرداران ماهر این قضیه هستند و کل قضیه را می‌گردانند، آنها ‌‌طی تقریبا هفت روز پول خرید خانه را در یک حساب بانکی تقلبی دریافت می‌کنند و خیلی سریع آن را تبدیل به ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده کرده و جابه جا می‌کنند. در مواردی این پول تبدیل به شمش طلا شده که ‌فورا به خارج ازکشور‌ ارسال گردیده است.
 
پلیس چه می‌کند؟
پلیس در این مورد صحبتی نمی‌کند زیرا گروه‌های تبهکار سازمان یافته در یک زمان، ‌چندین کلاهبرداری در چندین حوزه مختلف پلیس انجام می‌دهند و هماهنگی بین پلیس‌های محل‌های مختلف بسیار سخت است.
 
آیا پول خریدار و خانه فروشنده از دست می‌رود؟
شرکت کینگ برای ردیابی این مساله که وام‌های تقلبی یا وام‌های فروش خانه مشتریان کجا می‌رود تلاش می‌کند و می‌گوید که در برخی موارد موفق به بازگرداندن پول بوده‌اند. اما اغلب، شرکت‌های بیمه تا زمانی که دیگر خیلی دیر ‌شده است، متوجه این کلاهبرداری نمی‌شوند و نمی‌توانند به پول دسترسی یابند و مجبور می‌شوند آن را پرداخت کنند.
در اغلب این موارد، مالک واقعی و خریدار با داشتن "بیمه‌نامه ملک" (موسوم به تایتل اینشورنس) از اکثر زیان‌های ناشی از کلاهبرداری مصون می‌مانند. اگر خریدار، ناخواسته خانه‌ای را بخرد و مشخص شود که این یک معامله تقلبی بوده‌‌، بیمه باید از آنها محافظت کند. در چنین مواردی، احتمالا مالک واقعی خانه خود را پس می‌گیرد و خریدار نیز پول خود را پس خواهد گرفت.
 
شرکت‌های بیمه چه می‌کنند؟
اما با افزایش سرسام‌آور ادعاهای نقل و انتقال مالکیت و کلاهبرداری در وام مسکن، "جان رایدر" که به کار بیمه اشتغال دارد ‌‌نگران پایداری ارائه این پوشش بیمه در درازمدت است، زیرا تعداد این‌ نوع ادعاها از صفر مورد در سال به ده‌ها مورد رسیده و ضررهای ثبت شده آن نیز بسیار هنگفت است. در کانادا، چهار شرکت ‌در این تجارت وجود دارند و بر اساس تخمین ما، طی دو سال و نیم گذشته به راحتی مبلغی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار بابت این نوع کلاهبرداری، ضرر کرده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


شرکت بیمه «شیکاگو تایتل»، از اواخر سال ۲۰۱۹ تا کنون بیش از ۸۰ ادعای کلاهبرداری وام مسکن را دریافت کرده است که عمدتاً مربوط به کلان شهر تورنتو و کلان شهر ونکوور بوده‌اند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, January 24, 2023 - 08:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به