with-you-rahtours-1

سفر به انسان این امکان را می‌دهد تا از فشارهای روحی و جسمی خود بکاهد و مدتی از حوزه یکنواخت زندگی عادی دور شود

with-you-rahtours-2

سفر به انسان این امکان را می‌دهد تا از فشارهای روحی و جسمی خود بکاهد و مدتی از حوزه یکنواخت زندگی عادی دور شود

ایران استار- حسن گلمحمدی: هنگامی که روح انسان پس از مدتی کار و زندگی در محیط بسته و محدود دچار رکود و رخوت می‌شود، بهترین چاره برای گذر از این حالت، سفر است. سفر به سرزمین‌ها و نقاطی که فقط یکبار امکان آن وجود دارد که بتوان در طول زندگی به آن مبادرت ورزید. سفر به انسان این امکان را می‌دهد تا از فشارهای روحی و جسمی خود بکاهد و مدتی از حوزه یکنواخت زندگی عادی دور شود و با سیر انفس و آفاق به ذخیره انرژی انرژی و تجدید روحیه بپردازد.
سفر به ما کمک می‌کند که با دیدن جاهای مختلف و معاشرت با افراد گوناگون با فرهنگ ها و آداب و رسوم مردم نقاط جهان آشنا شویم و از این طریق به وسعت دانستنی‌های خود بیفزاییم و از سفر بهره بگیریم تا جهان بینی و تفکر خود را عوض کنیم و دنیا و مردم را با دید دیگر ببینیم و از آموخته‌های خود در طول سفر دیگران را نیز بهره‌مند سازیم.
بر اساس بررسی‌های مختلف صورت گرفته، علاقه‌مندان و گردشگران حرفه‌ای به این نتیجه رسیده‌اند که مسافرت در قالب برنامه‌های تدوین شده توسط شرکت‌های توریستی و جهانگردی هم از لحاظ اقتصادی و هم از برنامه‌ریزی و بازدید از نقاط دیدنی، به صرفه و صلاح جهانگردان است. علاوه بر این امتیاز، گردش دسته جمعی موجب بالا رفتن روحیه جمعی و گروهی شده و چه بسا افراد بویژه خانواده‌ها در طول مسافرت دوستان و هم صحبت‌هایی پیدا خواهند کرد که این رابطه پس از پایان سفر نیز می‌تواند ادامه پیدا کند.
نکته اساسی و مهمی که قابل توجه و دقت است این است که با توجه به حجم بسیار بالای گردشگران در سطح جهان و شرکت‌های توریستی و جهانگردی گوناگون، باید برای بهره‌گیری و استفاده مطلوب از امکان مالی و زمانی در انتخاب شرکت و گروه‌های توریستی بررسی درستی صورت بگیرد، شرایط و امکانات و کیفیت و قیمت تورهای گوناگون مقایسه گردد و از میان آن‌ها، شرکتی را که با شرایط و امکانات ما تطابق داشته باشد، انتخاب کرد.
شرکت توریستی و جهانگردی رهتورز که بیش از مدت ده سال است به ارائه خدمات توریستی، جهانگردی و تهیه و صدور بلیط و رزرو هتل برای ایرانیان تورنتو و شهر‌های دیگر و حتی سایر افراد کامیونیتی‌های غیر‌ایرانی در شهر تورنتوی کانادا فعالیت دارد، از جمله شرکت‌هایی است که همه‌گونه شرایط لازم را برای برگزاری یک برنامه توریستی و گردشگری با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، دارد.
این شرکت همزمان با تحویل سال نو ایرانی 1397 هجری شمسی در تورنتو مبادرت به برگزاری جشنی در برج CN TOWER کرد و برای اولین بار سفره هفت‌سین عید نوروز را در حضور گردشگرانی که از ایران به تورنتو آمده بودند و از اینجا به مکزیک و ونکوور می‌رفتند، در بلندترین رستوران برج تورنتو برپا نمود. به منظور آشنایی بیشتر با فعالیت‌های این شرکت و دیدگاه‌های گردشگرانی که از ایران به تورنتو آمده بودند، با تعدادی از آن‌ها به گفتگو پرداخته‌ایم که به شرح زیر تقدیم خوانندگان می‌‌کنیم:

Abbas Labaf- با سلام، از طرف مجله ایران استار با شما صحبت می‌کنم. ممکنه خودتان را معرفی کنید.
- با سلام، عباس لباف هستم. خیلی خوشحالم که در آغاز سال جدید در میان هموطنان عزیزم در تورنتو هستم. لذت بخش است که در جایی به این زیبایی(CN TOWER)  سال نو را آغاز کنیم.
- شما در ایران به چه کاری اشتغال دارید؟
- من به تولید انواع مبل در ایران مشغولم.
- با چه انگیزه‌ای به کانادا آمده‌اید؟
- برای دیدن جلوه‌های زیبای کانادا آمده‌ام. همچنین من دوست دارم با جاهای جدید و با فرهنگ‌های جدید آشنا شوم. بسیار علاقه‌مندم شهر و حتی تولیدات صنعتی این کشور را از نزدیک مشاهده کنم و از آن الگو بگیرم.
- شما چه مدتی است که با شرکت رهتورز آشنا هستید؟
- حدود چهار سال است.
- به کجاها با تورهای این شرکت سفر کرده‌اید؟
- به برزیل و جاهای دیگر. بویژه از مدیریت این شرکت بسیار راضی هستم که به مسافرین و گردشگران سرویس عالی می‌دهد. در تهران شرکت‌های توریستی زیاد است ولی آقای دکتر خاصه خان به خاطر نوع برخورد و شخصیتش و محبتی که نسبت به مسافرین دارد، برای من قابل احترام هستند.
- چگونه با ایشان آشنا شدید؟
- از طریق یک آژانس مسافرتی در ایران که با ایشان همکاری می‌کنند.
- شما با خانواده به اینجا آمده‌اید؟
- بله، با خانمم آمده‌ام.
- قبلا درباره کانادا چه اطلاعاتی داشتید؟
- من درباره کانادا مطالعه داشتم بویژه درباره کبک. چون دوست داشتم که بیایم و این کشور را ببینم. درباره تورنتو و ونکوور و جاهای دیگر هم مطالعه کرده‌ام.
- چه پیام نوروزی برای ایرانیان تورنتو دارید؟
- امیدوارم سال خوبی داشته باشند و همه با هم خوب باشند، با هم منسجم باشند از یکدیگر دور نشوند.
- امیدوارم در اینجا به شما خوش بگذرد و معرف خوبی برای شرکت رهتورز باشید.
- من هم برای شما آرزوی سلامتی و سالی خوب دارم.


Dr AmirPuya Tabibi- با سلام، لطفا خودتان را معرفی کنید.
- من هم خدمت شما و خوانندگان خوب مجله ایران استار سلام عرض می‌کنم. سال نو را به همه شما تبریک می‌گویم. امیدوارم سال 97 برای همه ایرانیان در هر جای جهان که هستند، سالی سرشار از موفقیت، سلامتی و شادکامی باشد. من دکتر امیرپویان طبیبی هستم. مدیر عامل هلدینگ رکسان.
- شما از ایران به تورنتو آمده‌اید؟
- بله، ما به صورت گروهی از طریق شرکت رهتورز به اینجا آمده‌ایم.
-به چه فعالیتی در ایران مشغول هستید؟
- بعنوان یک پزشک و عضو جامعه پزشکان فعالیت دارم. ولی در کنار این فعالیت، ما یک شرکت هلدینگ بین‌المللی داریم که دارای پنج شرکت در زیرمجموعه است و به فعالیت‌های مختلف اشتغال داریم.
- چگونه این همه فعالیت‌ها را انجام می‌دهید؟
- برای این کار سعی کرده‌ام مدیریت این شرکت‌ها را به افرادی واگذار کنم که توانایی لازم را داشته باشند.
- چگونه با شرکت رهتورز آشنا شدید؟
- رهتورز همکار خوب شرکت ما در کانادا است. چون شرکت‌های ما در ایران، اروپا و کانادا فعالیت دارند و مشارکتی پروژه‌هایی در دست اجرا دارند.
- چندمین بار است که به کانادا می‌آیید؟
- سفر دوم است. چون بعضی از بستگانم در اینجا اقامت دارند، گاهی اوقات به تورنتو سفر می‌کنم. البته در این سفر ما علاوه بر تورنتو و نیاگارا فالز به مکزیک و ونکوور هم می‌رویم.
- دیدگاهتان درباره سفر و جهان‌بینی که انسان در سفر پیدا می‌کند چیست؟
- من با یک شعر کوتاه به این سوال جواب می‌دهم.
بسیار سفر باید تا پخته شود خامی                                         صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی
- چه خاطره و تجربه‌ای را از آمدن به کانادا به ایران با خود می‌برید؟
- کانادا و تورنتو بیشترین چیزی که به ما می‌دهد و می‌توانیم به عنوان الگو از آن استفاده کنیم تجمع و زندگی مسالمت‌آمیز ملیت‌های مختلف در کنار هم است. مشارکت و حضور افراد با اعتقادات و دین‌های گوناگون بدون مشکل با یکدیگر که موجب موفقیت و همبستگی می‌گردد.
- چون پزشک هستید، یک پیام حرفه‌ای برای عید نوروز بیان کنید.
- امیدوارم هیچکس در سال جدید مریض نشود و به پزشک مراجعه نکند.


Sadaf- خانم سلام عرض می‌کنم. من خبرنگار هفته نامه ایران استار هستم. لطفا خودتان را برای خوانندگان ما معرفی کنید.
- سلام، من صدف هستم. از تهران با تور به تورنتو آمده‌ام.
- چگونه این تور را انتخاب کرده‌اید؟
- از طریق دوستی در تهران در سعادت‌آباد به مدت دو هفته تور کانادا و مکزیک را گرفته‌ایم که مجری آن شرکت رهتورز است.
- آیا قبلا هم به کانادا آمده‌اید؟
- بله، من سال گذشته از طریق آژانس دیگری به کانادا آمده‌ام. تور21 روزه بود. جاهای دیدنی خوبی رفتیم.
- در این سفر چه چیزی برای شما مهم است. آژانس، هم سفرها، نقاط دیدنی، چی؟
- برای من از همه چیز مهمتر هتل است. درسته که بعضی‌ها می‌گویند، ما در هتل فقط شب می‌آییم و می‌خوابیم، ولی برای من راحتی و استراحت در شب خیلی اهمیت دارد. همچنین هم‌سفرها و نقاط دیدنی هم مهم است. بنابراین به دنبال آژانس‌هایی می‌گردم که تور را بخوبی برنامه‌ریزی و مدیریت کنند.
- قیمت چه؟
- البته مهم است ولی می‌دانم که این‌گونه سفر‌ها گران قیمت است. کسی که به این تورها می‌آید، باید توان مالی پرداخت هزینه را داشته باشد.
- شما قبلا CN TOWER  تورنتو را دیده بودید؟
- بله، سال گذشته به اینجا آمده‌ام.
- از کجاهای کانادا خوشتان آمده است؟
- جزایر ویکتوریا، آبشار‌های نیاگارا.
- شما همیشه در تعطیلات به مسافرت می‌روید؟
- بله، من چون همسرم خیلی مسافرت را دوست دارد، در سال سه چهار بار به خارج از ایران سفر می‌کنیم.
-چه پیامی برای نوروز دارید؟
-امیدوارم سال جدید سال صلح و صفا باشد. وضع مردم ایران از لحاظ اقتصادی بهبود پیدا کند. امیدوارم جوان‌ها بتوانند سر کار بروند. امیدوارم حرف‌های مسئولین به نتیجه مثبت برسد.
- برای شما سال خوبی آرزو می‌کنم.
- من هم همچنین. خدا نگهدار.


پایان‌بخش این گزارش، مصاحبه با مدیران شرکت رهتورز است که در صددم با برنامه‌های آتی آن‌ها بیشتر آشنا شویم.
Behnoosh Azimi- خانم سلام عرض می کنم. لطفا خودتان را معرفی نمایید.
- من بهنوش عظیمی هستم. راهنمای تور گروه رهتورز.
- چند مدت است که در تورنتو هستید؟
- از سال‌های قدیم1996، چند سال خارج از کانادا بودم. مدتی است که به اینجا برگشته‌ام.
- آیا این کار حرفه و شغل اصلی شماست؟
-حدود ده سال است که به این کار اشتغال دارم. در ایران که بودم، تورهای اروپا را راهنما بودم. سال‌ها آفریقای جنوبی می‌رفتم. اصولا راهنمای تور یک کار فصلی است.
- آیا دوره تخصصی هم دیده‌اید؟
- بله، برای اینکه بتوانیم راهنمای تور باشیم، باید دوره دید و لایسنس گرفت.
- به چه علت همکاری با شرکت رهتورز را انتخاب کرده‌اید؟
- من از طریق دوستی که قبلا در ایران همکار بودیم با شرکت رهتورز آشنا شدم، و چون از مدیریت، حجم کار و برنامه‌ریزی این شرکت خوشم آمد، همکاریم را با این شرکت شروع کردم.
- لطفا درباره این توری که از ایران آمده‌اند بیشتر صحبت کنید.
- این تور از ایران با چند پرواز مختلف به تورنتو رسیده‌اند. یک گروه 20 نفره‌اند. سه شب در تورنتو، یک شب در نیاگارا فالز، 5 شب در مکزیک و سه شب در ونکوور اقامت دارند.
- رهتورز چه برنامه‌هایی برای آینده دارد؟
- من تا جایی که اطلاع از برنامه خودم دارم، تور اتاوا، تورهای داخلی کانادا، تور آمریکا در تاریخ‌های مختلف و تابستان که چند گروه از ایران می‌آیند، برنامه‌ریزی شده است.
- امیدوارم سال خوبی داشته باشید.
- خیلی ممنون. امیدوارم سال نو برای همه ایرانی‌ها در هر جای دنیا که هستند، مبارک باشد. با سلامتی، شادی و موفقیت.

Hassan Khasehkhan - Azar Hezarkhani- با سلام خدمت شما، آقای دکتر خاصه‌خان. یکبار دیگر خودتان را برای خوانندگان ما معرفی نمایید.
- با سلام، من حسن خاصه‌خان هستم. مدیر شرکت توریستی و مسافرتی رهتورز.
- لطفا در رابطه با برنامه امروز درCN TOWER  توضیحاتی ارائه دهید.
- امروز برای تبریک سال نو و جشن آغاز سال و برگزاری سفره هفت سین در این برج در حضور گردشگرانی که از ایران آمده‌اند، این برنامه را تدارک دیده‌ایم. اولین بار است که سفره هفت سین در رستوران 360 درجه تورنتو برگزار می‌شود که به نظر من یک کار جدید است و این کار یک نوآوری هم تلقی می‌گردد.
- آذر خانم؛ با سلام، سال نو مبارک باشد. شما مسئولیت و همکاریتان با شرکت رهتورز چگونه است؟
- من در برنامه‌ریزی کارها کمک می‌کنم. رهتورز امسال ده ساله شده است. این شرکت را من و همسرم با یکدیگر شروع کردیم. خوشبختانه در حال حاضر شرکت گسترده شده و خدمات مختلفی ارائه می‌دهد.
- امروز که هم روز اول سال است و هم سالگرد دهمین سال تاسیس شرکت رهتورز چه احساسی دارید؟
- خیلی احساس خوبی دارم و خوشحالم که توانسته‌ایم در این مدت به جامعه ایرانیان در تورنتو و در کشورمان خدماتی ارائه دهیم که مورد قبول و اعتماد آنها واقع شده است. امروز هم طبق سنت‌های قدیمی خودمان هفت سین در اینجا چیده‌ایم و روز خوشی را در کنار هم ایجاد کرده‌ایم. این نقطه یکی از مکان‌های توریستی تورنتو است.
- چه برنامه‌هایی برای آینده شرکت رهتورز دارید؟
- در حال توسعه قسمت‌های مختلف فعالیت‌هایی که می‌توانیم داشته باشیم، هستیم. ما هم به کیفیت کار و هم به مناسب بودن قیمت تور‌ها فکر می‌کنیم. ما تور‌هایی از ایران داریم، برای کانادا و کشورهای آمریکای جنوبی. در صدد هستیم برای افرادی که علاقمند به تحصیل در کانادا و آمریکا هستند امکاناتی فراهم کنیم که آنها بتوانند به اینجا بیایند.
- برای شما و شرکت رهتورز سال خوبی را آرزو می‌کنم. امیدوارم در کارهای خود موفق باشید.
- ما هم همینطور برای شما و مدیران و کارکنان مجله ایران استار آرزوی موفقیت داریم.
همانطوری‌که ملاحظه کردید شرکت رهتورز یک شرکت کاملا متعلق به ایرانیان تورنتو است که هدف اصلی آن خدمات رسانی به کامیونیتی ایرانیان تورنتو و ایرانیان ساکن کشورمان است. این شرکت مدت ده سال است که در خدمت جامعه ایرانی است. لازمه توسعه و تداوم این گونه شرکت‌ها، مساعدت و همکاری همه ما و استفاده از خدمات آن است. ما اگر بخواهیم در جامعه خارج از کشور موفق باشیم لازم است که یکدیگر را پشتیبانی کنیم و مانند سایر کامیونیتی‌های دیگر زمینه‌های رشد و تعالی بیزینس‌های ایرانی را فراهم سازیم. شرکت رهتورز استراتژی میان‌مدت و بلند‌مدت خود را بر اساس مشتری‌مداری و رضایت آنها تعیین کرده است. ارائه خدمات توریستی با کیفیت بالا و قیمت مناسب شعار و هدف مدیران و صاحبان این شرکت است و تداوم فعالیت‌های رضایت‌بخش ده ساله این شرکت این موضوع را اثبات می‌کند. موفقیت روزافزون این شرکت را در خدمات رسانی به جامعه ایرانی در تورنتو آرزومندیم.

Author: Iran Star

Category: Family

Sub-Category: With You

Date: 6 months 2 weeks ago

For Country: Canada

Happened at: Canada

Share this with: ارسال این مطلب به