از دسامبر تاکنون تعداد بستری شده‌ها بیش از ۴ برابر و تعداد بیماران مراقبت‌های ویژه نیز ۲ برابرگشته است
مدل جدیدی که امروز توسط آژانس بهداشت عمومی کانادا منتشر شد نشان می‌دهد که دو دوز واکسن ام‌آر‌ان‌ای در برابر اومیکرون "بسیار مؤثر نیست" بطوریکه اثربخشی واکسن‌ها در جلوگیری از بروز علائم بیماری "کم تا بسیار کم" توصیف شد و به همین دلیل دکتر "ترزا تام" ریاست بهداشت کشور گفت انتظار دارد در هفته‌های آینده هم تعداد روزانه کرونایی‌ها و هم پذیرش آنها در بیمارستان‌ها رکودشکنی کند.
در حالی که این اداره امروز گفت که اومیکرون احتمالا نسبت به نسخه‌های گذشته از جمله دلتا شدت کمتری دارد اما با تعداد زیاد شیوع، افراد بیشتری را در معرض پیامدهای شدید، از جمله بستری شدن در بیمارستان و مرگ قرار می‌دهد بطوریکه در کشور باید منتظر ابتلای روزانه ۱۵۰,۰۰۰ نفر به کرونا و پذیرش ۲,۰۰۰ تا ۴,۰۰۰ بیمار در بیمارستان‌ها باشیم.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
اداره بهداشت کانادا: هفته‌های بعد روزانه ۱۵۰,۰۰۰ کرونایی داریم؛ انگلیس: ۱۰% کرونایی‌ها پس از ۱۰ روز همچنان ناقل هستند
دکتر تام گفت که نرخ مثبت شدن تست‌های کرونا در کشور هم اکنون به رقم خیره‌کننده ۲۸ درصد رسیده، به این معنا که یک تست از هر ۴ تست مثبت می‌شود و این تقریبا ۵ برابر حداکثر مثبت بودن در کل تاریخ این بیماری در کاناداست. وی افزود با اینحال بعلت اشباع بودن تست کرونا، رقم واقعی بیماران و نیز مثبت شدن‌ها بایستی بسیار بیشتر از این اعداد باشد ولی وی از بیان اعداد احتمالی خودداری کرد. او بلافاصله گفت که برای حفظ سیستم مراقبت‌های بهداشتی کشور و کارکردهای حیاتی جامعه، کانادایی‌ها باید تماس‌های حضوری خود را بسیار محدود کنند، ماسک‌های با کیفیت ان ۹۵ بزنند، هوا را تصفیه و فیلتر کنند و واکسن‌های تقویت کننده خود را نیز تزریق نمایند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
طبق آمار، از دسامبر تاکنون تعداد بستری شده‌های کرونا بیش از ۴ برابر شده و به طور میانگین به روزانه بیش از ۶,۷۷۹ نفر رسیده و تعداد بیماران مراقبت‌های ویژه نیز ۲ برابرگشته و به طور میانگین، روزانه به بیش از ۸۸۴ نفر رسیده است. آمار مرگ نیز، روزانه ۸۲ مورد شده است. تقریبا از تمام گروه‌های سنی اکنون در بیمارستان‌ها و نیز بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند، اما همچنان تعداد سالمندان بالای ۸۰ سال در آی‌سی‌یو بیشتر از بقیه، و در مقایسه با جوانان بین ۸ تا ۱۰ برابر بیشتر است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
ثابت شدن اومیکرون در انتاریو و کبک و بریتیش کلمبیا
دکتر ترزا تام گفت که نشانه‌های اولیه تثبیت کرونا در انتاریو و کبک دیده می‌شود و دکتر "بانی هنری" ریاست بهداشت بریتیش کلمبیا نیز گفت که استانش احتمالا نقطه حداکثری اومیکرون را دو روز پیش رد کرده است. اما دکتر تام گفت که این امکان وجود دارد که در چند روز آینده دوباره شاهد اوج گرفتن کرونا باشیم و افزود: "اما تعداد پذیرش‌های جدید در بیمارستان در آینده، فعلا بالا باقی خواهد ماند، زیرا بین ابتلا تا بستری شدن فاصله زمانی وجود دارد. با این حال، افرادی که دو دوز واکسن دارند کمتر در بیمارستان بستری می‌شوند، و دو یا چند دوز واکسن محافظت کننده خوبی‌ست".
 
انگلیس: ۱۰% کرونایی ها پس از ۱۰ روز همچنان ناقل هستند
بر اساس یک مطالعه در انگلیس که در ماه دسامبر در مجله بین‌المللی بیماری‌های عفونی منتشر شد، نشان داده می‌شود که تعداد قابل توجهی از ۱۷۶ بیماری که قبلاً آزمایش کرونای آنها مثبت بوده پس از یک دوره قرنطینه ۱۰ روزه، همچنان می‌توانند کرونا را به دیگران سرایت دهند. این در حالی‌ست که آمریکا و کانادا اخیرا مدت زمان قرنطینه را از ۱۰ روز به ۵ روز کاهش داده‌اند.
"لورنا هریس" استاد دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر که بر این مطالعه نظارت داشت در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: "آزمایش‌های ما نشان داد که ویروس کرونا می‌تواند بیش از یک دوره ۱۰ روزه فعال باقی بماند و می‌تواند خطر بالقوه انتقال به نفر بعدی را نیز به همراه داشته باشد؛ علاوه بر این باید گفت که از نظر بالینی هیچ نشانه قابل توجهی در مورد این افراد وجود ندارد، به این معنی که ما نمی‌توانیم بگوئیم که چه کسانی می‌توانند پس از ۱۰ روز همچنان ناقل و سرایت‌دهنده باقی بمانند".
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

این آزمایش ناقل و سرایت‌دهندگی هم بر اساس تست "پی‌سی‌آر" و هم بر اساس موارد مثبت  sgRNAصورت گرفته که نشان می‌دهد حدود ۱۳ درصد از این بیماران بهبود یافته همچنان سطوح مرتبط بالینی ویروس را پس از ۱۰ روز همراه دارند. از این ۱۷ نفری که همچنان ناقل ماندند، ۵ نفر حتی تا ۶۸ روز پس از بیماری sgRNA مثبت داشتند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, January 14, 2022 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به