شهر لندن انتاریو از مردم خواست تا زودتر از موعد برای زدن واکسن‌ها مراجعه کنند تا بیش از ۲۱,۳۰۰ دوز را پیش از انقضاء و در طی دو هفته تزریق کند
داروسازان انتاریویی امروز یکشنبه گفتند که تاریخ انقضای هزاران دوز واکسن مدرنا به زودی فرا خواهد رسید و هشدار می‌دهند که اگر مردم تزریقش نکنند، به دور ریخته خواهند شد. دو ماه پیش نیز چنین وضعیتی برای آسترازنکا بوجود آمد که دولت از طرف خودش یک ماه به تاریخ انقضای آن افزود و نهایتا کانادا حداقل ده هزار دوز آسترازنکا را بیرون ریخت.
"جاستین بیتس"، مدیرعامل انجمن داروسازان انتاریو می‌گوید که برخی از دوزهای مدرنا در اوایل ماه آگوست (اوت) منقضی می‌شوند. تاریخ انقضای واکسن‌های مدرنا فقط ۳۰ روز است. مدرنا با قیمت حدود دوزی ۵۰ دلار، پس از فایزر گران‌ترین واکسن کرونای دنیاست که طی برخی از آمار عملکردی بهتر از فایزر داشته بطوریکه اسرائیل در حال بررسی خرید مدرنا بجای فایزر برای زدن دوز سوم و ایجاد مقاومت مقابل دلتاست. فایزر در مقابل کرونای دلتا در اسرائیل فقط توانسته حداکثر ۳۰ درصد از یک دوزه‌ها و ۳۹ درصد از دو دوزه‌ها حفاظت کند اگرچه آمار مرگ‌ها را کاسته است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
هزاران دوز واکسن گرانقیمت مدرنا در انتاریو منقضی و به بیرون ریخته می‌شود؛ موج چهارم با دلتا آمد
بیتس گفت که علت منقضی شدن و بیرون ریختن مدرنا روگردانی کانادایی‌ها از مدرنا به نفع فایزر بوده بطوریکه "این وضعیت برای داروسازان تبدیل به کابوس گشته است. داروسازان هر کاری را که می‌توانند انجام داده‌اند تا مطمئن شوند هیچ دوزی به هدر نمی‌رود، اما با این وجود آنها احتمالا مجبور به بیرون ریختن ده‌ها دوز می‌شوند و یا در برخی موارد حتی قبلا دوزهایی را بیرون ریخته‌اند". اظهارات بیتس پس از آنی بیان می‌شود که یک واحد بهداشتی در شهر لندن انتاریو از مردم خواست تا زودتر از موعد برای زدن واکسن‌ها مراجعه کنند تا بیش از ۲۱,۳۰۰ دوز را پیش از انقضاء و در طی دو هفته تزریق کند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
به گفته بیتس، داروخانه‌ها در حال حاضر واکسن‌ها را بر اساس رزروهای مردم سفارش می‌دهند تا ضایعات احتمالی را کاهش دهند، اما هنوز باید ابتدا دوزهای موجود خود را به اتمام برسانند. وی افزود: "دو هفته آینده بحرانی و بسیار پیچیده است زیرا راهکارهای جلوگیری از هدر رفتن واکسن‌ها بسیار کم می‌باشد". او اشاره کرد که بسته‌بندی مدرنا شامل دوزهای بیشتری از این واکسن است که پیشتر نیز برای داروسازان چالش برانگیز بوده است. هر جعبه مدرنا در انتاریو ۱۴ دوز واکسن دارد و پس از باز شدن هر جعبه فقط ۱۲ ساعت وقت هست تا تمامش استفاده شود. بیتس گفت اگر بیماری قرارش را لغو کند، عملا تا آخر آن روز حداقل یک دوز زیر سوال می‌رود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
انقضای واکسن‌ها فقط در داروخانه‌ها نیست بلکه در واحدهای بهداشت محلی نیز روی می‌دهد. واحد بهداشت میدلسکس - لندن که اخیرا مجبور شد برای جلوگیری از انقضا تا ۱۲ آگوست برای ۲۱,۳۰۰ دوزش فراخوان بدهد هنوز نتوانسته تا مردم را جذب کند و اعلام کرد که رزرو واکسیناسیون طی هفته‌های گذشته کاهش چشمگیری نشان داده است. دکتر "کریس مکی" و واحد بهداشت لندن می‌گویند دوزهای فایزر و مدرنا را می‌توان به جای یکدیگر زد و از مردم خواست بجای فایزر، مدرنا بزنند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
سخنگوی وزیر بهداشت گفت که استان در حال همکاری با واحدهای بهداشتی مناطق است تا دوزها را جابجا کند. "الکساندرا هیلکن" گفت که نیروهای این وزارتخانه در تلاشند تا ضایعات را به حداقل برسانند و در عین حال در حال بررسی جابجایی واکسن‌ها در سطح میان استانی هم هستند. بیتس می‌گوید سازمانش در تلاش برای ایجاد یک برنامه در سراسر کاناداست تا بتوان دوزها از نقاط کم مصرف به نقاط پُرمصرف منتقل کرد.
 
دلتا وارد می‌شود: ورود کانادا و انتاریو به موج چهارم کرونا
همانطوریکه پریروز ایران استار گزارش داد، "ترزا تام" ریاست بهداشت کانادا اعلان کرد موج چهارم کرونا در راه است. امروز یکشنبه، انتاریو با اعلان ۲۱۸ مورد ابتلای جدید روزانه کرونا شامل ۴۰ مورد در تورنتو، ۳۳ مورد در پیل، ۲۳ مورد در یورک نشان از ششمین روز بالاتر بودن آمار روزانه از میانگین هفتگی را ثبت کرده که به معنای آغاز موج جدید است.
پیشتر با ۵ روز افزایش متوالی موارد ابتلا، اکنون انتاریو و در نهایت کانادا با موج چهارم کرونا مواجه است. به گفته پزشکان اگر گروه‌های جوان بیشتر واکسن نزنند، موج چهارم بشدت وارد خواهد شد و در نهایت می‌تواند از ظرفیت سیستم مراقبت‌های بهداشتی فراتر رود. این موج بیشتر بر پایه نسخه دلتای کرونا قرار دارد که علاوه بر اینکه خود ویروس قابلیت انتشار و بیماری شدیدتری را دارد، قابلیت گذر از واکسن‌ها را نیز کسب کرده است.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

بسیاری از متخصصان معتقدند کانادا باید بالافاصله در مقابل گسترش دلتا عکس‌العمل نشان دهد اما بیشتر استان‌ها مانند آلبرتا، کبک، بریتیش کلمبیا، انتاریو، ساسکاچوان و نیوبرانزویک با اعلان بالا بودن نرخ سرانه واکسیناسیون همه اقدامات جلوگیری از شیوع کرونا را کنار گذاشته‌اند یا در حال کنار گذاشتن آنها هستند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, August 1, 2021 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به