دکتر مور می‌گوید در حال حاضر در هفته حدود ۳,۵۰۰ مورد تجویز پکسلووید داریم که بسیار کم است
به گفته "دکتر کایران مور" پزشک ارشد استان انتاریو، به منظور افزایش دسترسی افراد به داروهای ضد کرونا، این استارن در حال بررسی صدور اجازه به داروسازان در تجویز داروی پکسلووید برای درمان کووید ۱۹ است.
او می‌گوید: "سیستم بهداشتی در پاییز و زمستان امسال شاهد «تهدید سه‌گانه» کووید ۱۹، آنفولانزای‌ فصلی و شیوع سرماخوردگی خواهد بود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
کووید گرفتید؟ بزودی بدون دکتر رفتن می‌توانید از داروخانه‌های انتاریو قرص ضد کرونای "پکسلووید" بگیرید
کایران گفت: یافتن راهی برای اطمینان از دسترسی بیشتر به دارو و دور نگه داشتن افراد مبتلا به کووید ۱۹ از بیمارستان‌ها به ویژه در اطراف شهرهای بزرگ، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. او در مصاحبه‌ای گفت: "‌من می‌دانم که دولت در حال بررسی قابلیت و صلاحیت‌ داروسازان برای تجویز مستقیم این دارو، پس از نتیجه مثبت تست است.‌ این نگرانی به ویژه برای مناطق دور افتاده وجود دارد، در جایی‌هایی که ممکن است دسترسی خوبی به پزشک و مراقبت‌های اولیه‌‌ نداشته باشید، ولی ممکن است به یک داروساز دسترسی داشته باشید. بنابراین این ‌مساله بررسی شد، و من معتقدم که آنها به شدت بر روی آن کار می‌کنند".‌ مور همچنین گفت که چندین کارشناس پزشکی در سراسر استان این موضوع را تاکنون مطرح کرده‌اند و ‌افزود: "‌من فکر می‌‌کنم این‌ راه حلی برای افزایش دسترسی ‌به دارو‌ است".‌
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
مور می‌گوید: "در حال حاضر در هفته حدود ۳,۵۰۰ مورد تجویز پکسلووید داریم و به نظر می‌رسد که میزان تقاضا برای آن با افزایش مجددا شیوع کووید ۱۹ افزایش می‌یابد". علاوه بر وی "سیلویا جونز" سخنگوی وزیر بهداشت انتاریو گفت: "‌استان راه‌های مختلفی ‌را‌ برای اطمینان از دسترسی مردم این استان به بیشترین ابزار ممکن برای سالم ماندن و جلوگیری از رفتن غیرضروری به بیمارستان بررسی‌ می‌کند. وی جزئیات بیشتری را در این خصوص ارائه نکرد". انتاریو قبلا اعلام کرده بود که از اول ژانویه در حال افزایش اختیارات داروسازان برای تجویز داروهایی برای‌ بیماری‌های جزئی مانند ورم ملتحمه، درماتیت و هموروئید است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
از سوی دیگر "جاستین بیتس" مدیر عامل انجمن داروسازان انتاریو، گفت که گروه او مانند همکارانش در بسیاری از استان‌های دیگر، ‌‌داروسازان‌ استان را برای تجویز پکسلووید ترغیب می‌کنند و افزود: "با توجه به تجربه ما در موارد مراقبتی و دانش ما در مورد داروها‌، ‌به ویژه داروهای پیچیده‌ای مانند پکسلووید که ‌تداخلات دارویی آن با داروهای دیگر بسیار زیاد است، می‌توانم بگویم که برای تجویز آن ‌‌نیاز به مشاوره ‌بیشتر و کامل‌تری با بیماران داریم و داروسازان صلاحیت لازم برای ارائه این دارو ‌به عنوان یک درمان کلیدی را دارند. داروخانه‌ها راهی دیگر برای دریافت نسخه، دسترسی سریع‌تر به دارو را امکان‌پذیر می‌کنند بنابراین می‌توانیم با این روش در زمستان امسال، افراد بیشتری را از بیمارستان‌ها دور نگاه داریم".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
جاستین می‌گوید بیماران باید به محض دیدن علائم تست کرونا دهند و در صورت مثبت شدن بلافاصله پکسلووید را شروع کنند تا از علائم جدی‌ بیماری و یا بدتر شدن آن که به بیمارستان و یا آی‌سی‌یو می‌انجامد، جلوگیری نمایید. وی توضیح داد که این دارو هم‌اکنون در قفسه داروخانه‌ها یافت می‌شود اما میزان خرید این دارو بسیار کم است. وی افزود بهتر است دولت این اختیارات را ‌نه تنها برای تجویز پکسلووید، بلکه برای همه داروهای ضد ویروسی (مانند تامیفلو که تداخلات دارویی کمتری دارد) افزایش دهد.
اخیرا هم تعداد ابتلاها به کرونا افزایش یافته و هم تعداد مرگ و میر ناشی از آن، و از سوی دیگر بیمارستان‌ها در وضعیت نامناسبی قرار دارند.
 
پکسلووید چیست؟
پکسلووید یک داروی ضد ویروسی ساخت شرکت دارویی "فایزر" است که به صورت خوراکی و طی ۵ روز از شروع علائم کرونا مصرف می‌شود. این دارو برای افرادی که در معرض بالای خطر عوارض کووید ۱۹ هستند، مانند افراد بالای ۷۰ سال، افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف به ویژه افرادی که حداقل ۳ دوز واکسن خود را دریافت نکرده‌اند، توصیه می‌شود که می‌تواند توسط یکی از ارائه دهندگان مراقبت‌های اولیه و یا در یکی از مراکز ارزیابی بالینی کووید ۱۹ تجویز شود.

بیشتر بخوانید:

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

برای صدها خبر کرونا در صفحه ویژه کووید ایران استار اینجا را کلیک کنید.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, November 7, 2022 - 07:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به