علت اصلی اینکه این سبزی در میان بیشتر مردم شناخته شده نیست مزه کمی تند آن است
اگر هرگز طعم این سبزی که کمی مزه تندی نیز دارد را نچشیده‌اید، باید بگوئیم که شما تنها نیستید.
علت اصلی اینکه این سبزی در میان بیشتر مردم شناخته شده نیست نیز همین است، طعم بسیار خوشمزه ندارد، اگرچه اکنون بعنوان سالم‌ترین شناخته شده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
علمی؛ مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا این سبزی، علف چشمه را بهترین و سالم‌ترین غذا و سبزی روی کره زمین نامید
به گفته "مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا" (موسوم به سی‌دی‌سی)، سبزی "علف چشمه" یا "ترتیزک آبی" یا "آب‌تره" (Watercress) با وجود طعم منحصر به فردش، "سالم ترین" سبزی روی زمین نامیده شده است. سبزی خوردن "شاهی" (Gardencress) از همین خانواده است. در یک مطالعه متمرکز علمی سی‌دی‌سی روی تعریف نیرویی که میوه‌ها و سبزیجات می‌توانند به بدن ما برسانند، این سازمان معتبر بهداشتی آمریکا نشان ‌داد که علف چشمه در بالاترین سطح، قرار دارد. این مطالعه به منظور تعیین اینکه کدام محصول کشاورزی دارای بیشترین تراکم مواد مغذی‌ست انجام شده است. تراکم مواد مغذی و نیروزا در میان میوه‌ها و سبزیجات با پی‌اف‌وی (PFV) نیز شناخته می‌شود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اگر یک ماده غذایی دارای تراکم غذایی بالایی باشد، به این معنی است که "به شدت خطر بیماری‌های مزمن را کاهش می‌دهد". به نظر می‌رسد، این مطالعه علمی راهگشای آموزش عمومی در مورد تغذیه مردم باشد. مردم می‌توانند معمولا پی‌اف‌وی را با این ویژگی‌های اصلی تشخیص دهید: رنگ سبز و برگ دارند، زرد یا نارنجی هستند، از خانواده مرکبات یا چلیپایی هستند، یا سبزیجاتی رنگارنگ با گل‌های چهار گلبرگی هستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
محققان در مجموع ۴۷ غذا را مورد مطالعه قرار دادند و از میان آنها ۶ تای بهتر را جدا کردند و که متاسفانه در میان آنها تمشک، نارنگی، زغال اخته، سیر، پیاز نبودند. و اما برنده اصلی علف چشمه بود، با صددرصد امتیاز. پس از آن، کلم چینی، شاتوت، چغندر سبز، اسفناج و کاسنی قرار گرفتند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
البته گفتنی‌ست که با وجود مغذی بودن علف چشمه، این سبزی محبوب‌ترین انتخاب در میان سبزیجات نیست، زیرا طعمی تند و بعضا تلخ دارد که هرکسی آن را نمی‌پسندد. طعمی شبیه به علف چشمه در میان سبزی‌هایی مانند کلم، کلم‌پیچ، خردل و تربچه نیز دیده می‌شود که همگی آنها در این مطالعه امتیاز بالایی کسب کردند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

ظاهرا علف چشمه خام، طعم کمی تلخی دارد اما اگر آن را بپزید مقداری از تلخی خود را از دست می‌دهد. دستور‌العمل‌های محبوب صرف آن شامل افزودن آن به سالاد یا استفاده به عنوان چاشنی غذاست. برخی از افراد همچنین دوست دارند علف چشمه را با سیب‌زمینی سرخ کرده یا آبگوشت مصرف کند. اگر به دنبال یک غذای فوق‌العاده جدید برای امتحان می‌گردید، شاید بهتر باشد کمی علف چشمه بخورید؛ حداقل می‌دانید که مغذی بودنش تضمین شده است.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, September 28, 2023 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به